bugün

uludağ'ın bursa'da olduğunu bilmemektir. geçenlerde çok komik bir olaya tanık oldum.
neyse anlatayım; hepberaber arkadaşlarla cafe bar tarzı bir mekanda oturuyorduk, masadaki erkek arkadaşlarda askerlik anılarını anlatıyorlar gülüyoruz ediyoruz yani gayet eğlenceli bir ortam..biara seçkin diye bir arkadaş,'yaa sormayın benim askerlik çok zor geçti, izmir gibi sıcak memleketten sonra uludağ'ın o soğuğunda geceleri .ötüm dondu'demesi üzerine, kız arkadaşı demesin mi 'aa sen hani askerliğini bursa'da yapmıştın, amma yalancısın haa'.bunun üzerine masada 10 saniyelik bir sessizlik oldu ve herkes acaba ciddi mi yoksa şaka mı yapıyor diye kızın yüzüne baktı..ama kız gayet ciddi bir şekilde sorusuna cevap bekliyordu..devamını anlatmama gerek yok sanırım, kız o gecenin alay konusu oldu..ve hiçde istifini bozmadan aptal aptal kendi düştüğü duruma o da güldü bizimle beraber..hey allahım dedim içimden, gelde böyle tiplerde vatan millet sevgisi ara, kız daha uludağ'ın bursa'da olduğunu bilmiyor, ülkesinin nereden geldiğini ne bilsin!!
uludağ heryerdedir.
(bkz: uludağ gazoz ısrarla marketlerden isteyiniz)
türkiye nin amerika da olduğunu sanan, bazı yurdum insanı düşünülünce şaşırılmayacak bir durum.
(bkz: libya orta asya da türkiye amerika da)