bugün

2013 yılında kendini iyiden iyiye gösteren durumdur. 2013 ünlülerin ölüm yılına uludağ sözlük de dahil olmuş, 2012' deki kalitesinden ödün vermeye başlamış, sözlüğün hitini arttırmak amacıyla onuncu nesil bir sürü troll' ün saçmalamasına izin veren sanal bir bilgi paylaşım platformu olma yolunda çok yol almıştır.

Ulu sözlük bilgi vermekten çok saçma sapan konuların tartışıldığı, teröristlerin cirit attığı, insanların fikir ve düşünce özgürlüklerine saygısızlık yapıldığı bir yer olmuştur.

Bendeniz 9. Nesil iken cidden daha ciddi insanlar ile tartışmalara girebiliyor, zeka dolu entrylerle daha çok karşı karşıya kalıyordum.

Onuncu nesil yazarların gelişi ve ulu sözlük yapılanmasının hit kaygısı amacıyla sözlükte konuşulan konular saygısızlık ve saldırı içen konulardan öteye gidememiştir.

Günün belirli saatlerinde belirli kişiler tarafından eğlence ve hit amaçlı bir sürü başlık açılmaktadır. Bu konular;
- mustafa kemal atatürk ile alakalı başlıklar.
- islam ve allah inancı ile alakalı başlıklar.
- türkleri karalayıcı başlıklar.
- kızların namusunu sorgulayan fiiller ile alakalı başlıklar.
- format dışı küfür içeren başlıklar.
- kürdistan ile alakalı başlıklar.
- akp ile alakalı başlıklar.
- şakirtler ile alakalı başlıklar.
- izmir ile alakalı başlıklar.
- kızlık zarı ile başlıklar.

Olmak üzere bütün bir 2013 ik 5 aylık bu şekilde ilerlemiş, sözlükte bilgi birikimi paylaşımı ve düzeyli bir tartışma yapılabilecek ortam fırsatı kalmamış, troller sözlüğü alt üst etmiş, zall ve yapılanması sadece maddiyatı düşündüğü için bu duruma göz yummuştur. 2013 sonlarına doğru, çok değil bilemedin 2014 yılına doğru 11. Nesillerin de gelişi ile birlikte sözlük ömrünü dolduracak ve gayri faal olacaktır.
şu sıralar kendini daha çok belli eden durumdur.yapabileceğimiz tek şey (bkz: dont feed the troll)
azicik sozluk formati ve adabi bilen bir kisinin kolayca farkedebilecegi durumdur.

yaklasik iki aydir girmemistim gittim geldim hala ayni. he bak ama seksli sikisli basliklar azalmis sanki biraz.