"bir obje değil bir birey" olarak görünme arzusu ve güdüleriyle yaşayanların rüzgarlarıdır...
"ben bayanım" deme amacı gütmüyorsa, frijitliğin bahanesi olan bu akımın sözlüğe taşınmasıdır.

yeterince aşağıdan olmuştur umarım.
cinsiyet farkını sadece cinsellik olarak algılayan zihnetin destekleyebileceği rüzgarlardır*. çünkü ben bayanım ya da ben erkeğim esintisi aslında hiç te önemli bir esinti değildir. kişinin entrysini girerken cinsiyetini gizleme gibi bir zorunluluğa mahkum etmek kadar kör cahil bir yaklaşım olamaz. kişiye cinsel obje gözüyle bakan avamların uyguladığı bir kumpastır bu. aman ha erkek olduğunu sakla aman ha kız olduğunu sakla. bırakın insanlar özgürce yazsın. siz niye milleti sınırlandırıyorsunuz ki. uludağ sözlük erkek egemen bir sözlüktür. (bkz: erkeklerden kizlara tavsiyeler)

kızlara sayfalarca akıl dağıtabilecek erkek egemen bir sözlüktür. bunun karşı fikri çıktığında ise feminizm damgası vurularak bu otoriter rejimin sömürgesi altında bırakılmaya çalışılmaktadır. oysa kişinin fikirlerini sunması cinsiyetiyle hiç bir alakası yoktur. kaldı ki kişinin cinsiyetini saklaması veya saklamaması çokta önemli bir hede değildir.
olmasa da olur rüzgarıdır. kadın erkekten aşağı mıdır ki böyle bir rüzgar başlıyor? gayet eşit, gayet de üstün yeri geldiğinde.

ayrıca dileyen cinsiyetini deşifre eder, dileyen devlet sırrı gibi saklar. bir şeyin göstergesi değildir bu. o yüzden altında zıbındırık şeyler arayıp espri kasmaya hacet yoktur.