bugün

tarihinin en hareketli gününü yaşayan oluşum.
yeni gelenleri kazanmak yerine sığıntı ezikler gibi sürekli yargılayan ki ne gariptir sürekli büyümekten bahseden, ama ekşi'den daha pozitif durumda olan, duvarları örmesinin zamanı gelmiş oluşumdur.
Dün Üye Olanlar 585... maşallah...
dun neyse bugun de o olan, medyatik olmasi ile isin suyunun cikmamasi umit edilen sozluk.
film olmuş sözlük. *

(bkz: uludağ film)
sabah sabah seda sayan show a da zirve duzenlenirse medyada uzaya cikacak olan sozluk. *
cumartesi geceki makina tantanası sonrası ekşisözlüğe baktım bi de buraya baktım...
ekşi sözlükte çok daha az sayıda yorum vardı, daha sükunet ve sıradanlık hakimdi, döndüm buraya baktım makina, okan bayülgen, 7 temmuz makina bilmem ne zirvesi filan başlıklarında yığınla entry arkasından da onunla ilintili yeni başlıklar yeni heyecanlar...
aradaki fark avrupaya yeni çıkan bi türk takımıyla galatasaray arasındaki fark kadar barizdi....
yani tanım dersek, eksiği tecrübe olan mekan...
(bkz: sozlukte zirve organizatorlerinin kabalasmasi)
sürekli ekşi sözlükten referans entry veren yazarlara sahip interaktif sözlük.
online yazar sayısının 200 aşmasıyla gözyaşlarına boğulmama sebebiyet vermiş oluşum...belki daha önce de olmuştur bu durum ama ilk kez karşılaştım ve gerçekten duygulandım...*
iki günde çaylak sayısını katladığı online listesinden aşikar olan sözlük.
külüstür bilgisayarımdan mıdır, kablosuz bağlantı hızımı engelleyen duvardan mıdır bilemiyorum ama bu aralar kağnı gibi gidiyor mübarek.
bugün 2000 başlığı bulması kesin olan, rekorlardan rekorlara koşan sözlük.
(bkz: sozlukte var olan pkk sempatizanligi)

bazılarının gerçekten de kıçlarıyla okuyup tahmin edemediğim bir diğer uzuvlarıyla yazdığı sözlük. hatta bu insanlar burasının sözlük değil forum, hatta forumu da geçin, kenarına sarhoşların işediği, zemini ipe sapa gelmez yazılarla dolu bir duvar olduğunu sanıyorlar. bazıları da milliyet'in okuyucu yorumları sayfası...

ulan! bak. canım kardeşim, biz diyoruz ki burası sözlük. uludağ sözlük. allah izin verirse ekşi'yi de geçeceğiz*. birşeyler yazarken bunu da dikkate alın. formata uyun. uymasanız dahi uyuyor gibi yapın. okunacak şeyler yazın. salt küfürden oluşan saçmalalamarla başlıklara işemeyin. böyle yaparak aslan, kaplan olmuyorsunuz. tersine insanları üzerinize güldürüyorsunuz. sonra da ''eksi oy verdiler yağğğ'' diye ağlayıp daha da batıyorsunuz...

ama dinleyen kim?
şu anda küfür dolu entrylerin yuvası. anlamadığım şey o kadar küfür ettikten sonra nasıl birbirlerinin yüzlerine bakıyor insanlar zirvelerde? yoksa küfür edenler bu zirvelere katılmıyorlar mı? ya da bu küfürbaz arkadaşlar sadece kendi aralarında mı zırvalıyorlar? ya herro ya merro arkadaş sözlükte küfür var hem de haddinden fazla. orana vurursak sözlüğün içindeeki küfürleri çıkartsak toplam entrylerin %40'ını kaybederiz kanımca. bir şeyler yapılmalı yoksa buradan insanlar zevk alamaz hale gelecek.
çaylaklara işkence eden sözlük.
(geç olsun güç olmasın)
gerçekten emek gerektiren bir platform...
insanların düşüncelerini paylaşmasını birbirlerinin düşünce dünyasını gelişmesini sağlayan ortam.
türkiyedeki bütün sözlüklerden daha başarılı bulduğum gurur duyduğum sözlük.
(bkz: kiraathane)

aynı ay içerisinde ortalama online kişi sayısı iki katına çıkmış ve moderasyon ekibinden bir moderatörün ayrılmış olduğu sözlük.

"canim cekti ulan" başlığı açıp, ilk entry olarak "kadayıf" bakınızı veren adamların doluştuğu yer.

can sıkmaya başlayan.
ekşi sözlükte açılan başlığı bir kaç dakika içerisinde sol frame inde görebileceğiniz sözlüktür.

tamam anladık ekşi sözlüğü takip ediyorsunda, ne anlamı var oradaki başlığı alıp aynen kopyalamanın, sanki bir tek sen okuyorsun ekşiyi.
yeni yeni parçası olduğum güzel sözlük. garip biraz.
hiç bir zaman bir cacık olamayacak sözlüktür. zira çoğu entry, moderatorler tarafından subjektif sanılıp silinmektedir. her yazar her entrysinde zaten subjektiftir, kendine göredir. "yoksa bu sözlük uludağ değil, TDK sözlüğü müydü" diye de çoğu zaman düşündüren bir sözlüktür uludağ sözlük.
Ciddi ciddi hayvanlaşan sözlük. Saat henüz 20:14 başlık sayısı 2159! evet oha ama gerçek.
nedense içerisinde uzun uzun kastırıp yazanların pek az oldugu sözlük.
takarım lan böyle işe, boş boş bkz veriyorsunuz, ota boka bilgi içermeyen yazılar yazıyorsunuz, laf salatası yapıp torbayı dolduruyorsunuz ama ortada tutacagım birşey yok. tabi günde ikibin küsür entry girilir sözlüğe, ne diyim çöp olma yolunda büyük bir adım. öheh be bir sürü şey yazacaktım böyle eleştirisel bir ağızla ama baygınlık geldi.