bugün

hayatımdaki(şuana kadar)en büyük adımı atmamaı sağlayacak kamçıyı yediğim bilgi pıtırcığı.
28 05 2010 inci sözlüğün ekşi sözlüğe saldırması olayınca spot'çular "sırada uludağ sözlük var, açıkları ortada." demiş. biraz kasar ama spot'tan gelip uludağ'ı hacklemesi.

(bkz: üşütme bizi zall reis)
rezalet bir sözlük. aylar sonra dönüp iki bir şey yazalım dedik. yazdırmadı harika moderatör fan fin fon. takip etmiyorum.

moderatörler kim lan?

mis gibi formata uygun, legal inci sikerr başlığımı neden sildiniz?

söyleyin!
Eziklerin girdiği site ekşi sözlük çakmalarının girdiği site.
Şu an ayrılmayı düşünüp fenomen sözlüğe üye olmayı düşündüğüm ezik sözlük.
sözlükler içinde en sevdiğim en çok yararlı olan kaliteli insan sayısı oranlayınca ekşiyi geçen sözlük... belki ekşide daha çok kaliteli insan vardır ama orana vurduğunda kesinlikle uludağ'ın kalitesi tartışılmaz... 3 yıllık sözlük hayatımın son 2 3 ayında burdayım ve geri kalan yaşamımı burda sürdürmeye karar verdim...
uludağ sözlük kalitedir.
tüm yazarlara gammaz butonu vermekle, çok iyi etmiş sözlük. belki, hatalı entryleri bildirmek amacıyla, bir iki entry okuyan çıkar. adam, bir entry giriyor, tam üstünde 1 dakika önce girilmiş ve kendisinin yazdığı veya yazacağı entrynin aynısını görmüyor.

bütün başlığı okumasan da, hiç olmazsa kendi yazdığının üstündekine bak be. arama butonuna kelime yaz da, senin yazacağın entry o başlıkta yazılmış mı bir kere ara. okumayı sevmeyen insan, yazarlığı da sevemez. yazma sevgisi, okuma sevgisi ve isteğinden doğar.
(bkz: zall reklam gelirini sözlükle paylaşmalıdır)
kankiş yuvası olmuş meğerse benim canım sözlüğüm. sikilen amın, sokulan götün hesabı tutulmamaya başlanmış. enseye şaplaklar göte parmaklar sol frameden düşmez olmuş...
hoş ama bi kadar boş bişey,yinede bişeyler yazmaya değer ama kaale almaya deymeyen bişey.
aptal bir sözlük olduğunu bugün tekrar ıspatlamıştır.
beğenmeyenin defolup gitmesi halinde kimsenin ağlamayacağı sözlük.
çok afedersiniz ama siktirin gidin yani.
arkasindan atip tutanlarin eksik olmadigi sozluk.
niye burdasiniz o zaman?
(bkz: ya sev ya terket)
ülkemiz gerçeklerinin yazıya dökülüp sanal aleme yansımasıdır.
fasizan sikkolarin yiginlar halinde bulundugu ve hep beraber magara adami barbarligini sergiledigi, 2007-2008'den bu yana en boktan zamanlarini da son nesiller ile birlikte tavana vurdurup vurdurup sektiren bir internet "sitesi".
demokratik söylemlerin yapıldığı bir platformdur.

herkesin tek tipleştirilmeye çalışıldığı ülkemde fikirlerin özgürce beyan edilebildiği yerlerden bir tanesidir.

pardon ama daha ne istiyorsunuz?
a, a, a, a, a, a,a alllllahınaaaaa kurban.
bundan cok degil uc sene once sabahlari bu saatlerde toplasan 10-15 kisi olurduk burada. kimse de yazmazdi. saat 9 gibi canlanirdi sozluk, gundemi belirleyen haber basliklari hakkinda yazilmaya baslanirdi. (ki ben o zamanlar yurtdisinda oldugumdan gundemi buradan takip ederdim, ulkemde ne oluyor diye. o yuzden de dort gozle beklerdim birilerinin gelip olaylar hakkinda yorum yapmasini.)

daha sonra yazar sayisi arttikca sabahlari sozlukte daha fazla insan olmaya basladi. bu sefer de dunden kalma konulara devam edilir oldu, gundemin yaninda. ama bazi sabahlar saipsiz'in sol frame de yaptiklarina sahit olurduk. (bkz: saipsiz in entry girdiği başlıkları altalta okumak)(ki okumasi, izlemezi cidden keyifli olurdu.)

su an yellerinde yeller esiyor, sagolsun modlar ucurdu o basliklari ama bir yarim saat oncesine kadar sol frame amdan, gotten, inciden, sikmekten gecilmiyordu. ben mi yaslandim? yoksa sozlugun yas ortalamasi iyice mi ayaklar altina indi? bir insan bu kadar nasil ucuzlasabiliyor? eglence anlayisi bulundugu yerin seviyesini dusurmekten, kalitesizlestirmekten nasil geciyor? ben bunlari hic anlamiycam.

uc sene once 7 temmuz uludağ sözlük makinaya gidiyoruz zirvesinden sonra 4uncu nesiller basmisti burayi da isyan etmistik. nerden bilirdim o zamanlari mumla arayacagimizi???

merak ettigim bir sey daha var : hani eksiliyorsunuz ya, benim anlayamadigimi anladiniz, limon bu basit seyi goremeyecek kadar aptal ki bunu yazmis diye mi eksiliyordunuz? yoksa ama, gote falan bu kadar duskunsunuz de rahatsiz mi oldunuz yazdigimdan? yoksa anlamadiginiz icin mi yazdiklarimi? cidden merak ettim.
bazı seviyesizler olmasına rağmen iyi bir sözlük kendileri.
kendisini gelişmeye kapatmıştır.
sonun başlangıcıdır.
sevdiğimdirde ondan yazarım bunu yoksa banane.
muhammed hakkında birçok kitapta yazılan gerçekleri yazdığımda bunu hemen silen bir garip sözlüktür.
ne olduğunu bir kere daha göstermiştir.
bravo sözlük.
ihl sözlük altında yazan, birkaç dino burda olmasa daha güzel olacak sözlük. zaten biz o sözlüğü açıp size gülüyoruz, daha niye komik yazılarınızı, akp yalaklığınızı gözümüze gözümüze sokuyorsunuz ki.
an itibariyle;

başbakan'ın onuru varsa istifa etmelidir

ülkeyi sattığın israil ile papaz olmak

tayyip erdoğan'ı sevmeyen ülkeyi terketmelidir

başlıklarına ev sahipliği yapan oluşumdur. ne şenlikli yer lan burası.
tayyip erdoğan ı sevmeyen ülkeyi terketmelidir başlığına eksi oy verebilecek en az 10000 yazara sahip sözlük. ama ne dedik, recep bey.
tayyip erdoğan ı sevmeyen ülkeyi terketmelidir konusunun uludag sozluk konusu altında tartışıldığı gökkuşağı oluşum.