bugün

interaktif sözlükler içerisinde, bir ilk olabilecek, yapım, tasarım aşamasında olan, sözlüğün ilk interaktif dizisi. şöyle ki uludağ roman gibi, haftada bir gün senaryosunu yazıp, ilgili başlık altında yayınlayacağım ve uludağ sözlük yazarları bu senaryoyu okumuş olacaklar. yakın zamanda moderasyonla bu konu hakkında görüşmeler, yapılacak olup, onay verilmesi dahilinde senaryo çalışmalarına başlanacak ve uludağ sözlük yeni sezon'da eylül ayı'nın ikinci haftası paylaşıma sunulacaktır.

not : ruhsar dizisi nin finali'ni yazdıktan sonra oluşan bu fikirde, sizlerden, bu proje'nin türü hakkında fikirlerinizi bilmek isterim. bir yazar, arka sokaklar'a el at demişti, o diziyi ben bile kurtaramam bu saatten sonra. biz kendi orjinal dizimizi oluşturucaz.
(bkz: adını sözlük koydum zall in yolu)

edit: olursa düzenli olarak izlerim. *
güzel bir fikirdir ama baş rol kim olacak? bu düşünülmeli.
(bkz: Rüzgar aldım zallanıyorum)
Mavi donu olanların oynayacağı dizidir.

Taam la alırız mavi don.
inci'nin 1 kezban 1 mahmut'undan sonra biraz özenti gibi olsa da yapılabilecek dizi.
dizinin adını açıklıyorum: ilk alternatif akım aman dizi.
(bkz: haşmet ibriktaroğlu nu evlendirelim kampanyası)
olursa güzel olucak olandır. ailecek izleriz.
başrolde johnny sins'in oynaması halinde müptelası olunur.
saçma sapan bir düşünce kim bulduysa bunu götümle gülüyorum ne dizisi amk.
çekimler konusunda yardımcı olabileceğim dizi.
tasarım aşamasında olan proje, görsel olarak değil, tamamen metine dayalı, yani sadece zamanı geldiğinde açılacak olan, ilgili başlıkta senaryo olarak paylaşıma sunulacaktır. oluşturulacak proje'nin konusu üzerine çalışmalar başlamış olup, eylül ayında sözlük yazarları'nın karşısına çıkacaktır. bu süreçte, sizlerinde değerli fikirleri dikkate alınacak, projeye yön verilecektir.

sözlüğümüzün değerli yazarlarından, fakirpislik ve tam35izmir nickli yazar dostlarımız desteklerini esirgememektedirler, sizler de bu projeye dahil olmak istiyorsanız pm'den ulaşabilirsiniz. ilerleyen günlerde, bu başlıktan gerekli açıklamalar yapılmaya devam edecektir.