bugün

su götürmez gerçektir.

dincisi bol faşisti bol.

ne diyelim be size de yazık.
milliyetçiliği de ırkçılığı da faşizmin içine katarsak* türkçülük ile ilgili yazılan olumsuz bir eleştirinin en kötü entry istatistiklerine girmesi ile anlaşılabilecek acı gerçek. cidden yazık bu ergenlere. bana kalırsa bunun sebebi yaş ortalamasının düşüklüğü. mazallah bu ergenler oy moy verebilse mhp iktidar olur, hepar meclise girerdi. *

edit: elbette faşizmin içine kürt milliyetçilğini de katıyorum, ama uludağ sözlük'te türk faşizmi başat gidiyor. karşı çıktığınız takdirde kesin kürtsünüzdür zaten. * işin kötüsü faşist sıfatı bu ilgiye muhtaç zavallı çocukları gururlandırıyor da. onlar için türk dediğin babasının, dedesinin fikirlerine körü körüne bağlı, düşünme yetisine sahip olmayan, modernlikten uzak, gösteriş budalası ve kurtlar vadisi'nden fırlayıp gelmiş fazlasıyla artist bir insan modeli olmak zorunda. *
sözlüğün pkkcı yuvası olmasından kat be kat iyidir. türkçü ideolojinin içinde en ırkçı en katı diyebileceğiniz adam (bkz: hüseyin nihal atsız) dahi en azından bir vicdan sahibidir.

oysa pkkcılarda vicdanın v'si yoktur. öyle olmasa küçücük bebekleri kurşuna dizip, alışveriş merkezindeki yaşlı yaşlı insanları yakıp, otobüsteki gencecik kızlara molotof atmazlardı. pkkcı ideoloji tamamen kaba kuvvet, böl ve yok et mantığına kurulurdur. oysa en sert, en radikal milliyetçi dahi bu dediklerinizi yapmamıştır bugüne kadar.
komiktir.

lan bunların da sonu geliyor yavaş yavaş.
moderasyonla beraber doğru tespit.

tüm kürtleri öldürmek türevleri başlıklar açılabilir ama pkk, abdullah öcalan başlıkları silinir.
Bazı fasik diye havlayan eniklerin zoruna giden durum.
(bkz: ırkçıyız ne olacak)
Kökenimde ne kürtlük ne alevilik olmamasında rağmen dünya görüşüm gereği beni de çok rahatsız eden bi durum bu. Sadece kendi mağduriyetini gören ve umursayan insanlar var. Sürekli iç içe yaşanılan insanlar hakkında bu kadar net bi şekilde aşağılayıcı konuşulması hoş değil.
Herhangi tarihi sosyal bir gercegi yuzlerine vurunca sizi cahillikle suclayan atsizi dahi okumamis, ziya gokalpi oek bilmeyen karsi giruslerden haberi olmayan bir guruhun uludag sozlukte bulunmasi
COK PKKLI PiÇ VAR DOGRUDUR.
yaş ortalamasının düşüklüğünden kaynaklamnaktadır.
Faso ne la
Bole ibne gibim put gibim birsey agam

Repligini akla getirir.
milliyetçilik türkiye özelinde biraz köylü ideolojisi. yani en donanımlısı yılma durak veya namık kemal zeybek. oradan hesap edin. şehirli milliyetçilik biraz da son birkaç senede başladı ama o da türk-islam sentezinden çıkıp kürt düşmanlığı üzerinden kendini var eden bir nevi kentli nihilizmi. faşizm veya faşist sözcüğü bilhassa akp döneminde türeyen liberal ! kimlikli yandaşların ağzına pelesenk ola ola ciddiyetini iyice yitirdi. halbuki avrupa'da öyle kimseye kolaylıkla faşist yaftasını yapıştıramazsınız. iddianızın altını dolduramazsanız hukuki ve vicdani manada canınıza okurlar. türkiye'de akp kadrolarının bürokratik çekirdeğini ve tavandaki birkaç büyükbaşı içine alan klik siyasal islamcılık geçmişinden geliyor. islamcılık her ne kadar mısır,suriye,pakistan eksenli gelişip türkiye'ye gelmişse de islamcılığın taşeronluğunu büyük şehre okumaya gelip sonra da burada iş hayatına atılan kürtler üstlenmiştir. o manada türkiye islamcılığının yazılı olmayan kanunlarından biri de gizli zaman zaman da açık türk düşmanlığıdır. o da dile yansıyor tabi. bayrak faşist,and faşist,türk demek faşistlik,hrant ahparik,ahmet kaya kahraman bir sürü bok püsür.buna karşı da kendini zıtlık üstüne var eden dışlayıcı,felsefi altyapıdan yoksun bir faşist tavır ürüyor. aslında bizim derdimiz birbirimizden tiksinmemiz.ben de çoğunluğu temsil eden türk,sünni bir erkeğim. kürtlerden ve alevilerden pek hazzetmem ama bildiğim bir şey var. sistem bim'de 900 liraya akşamın 21.30'una kadar çalışan genç kız ve oğlanları sömürürken etnik kimliğine veya mezhebine bakmıyor. soma faciasında ölen madenciler kürt veya arap asıllı da olabilirdi. kan aktı mı hepsi aynı oluyor. vurduğunda hepsinden aynı et ve kemik sesi geliyor. sıçtı mı kokutuyorlar, vajinaları sıcak kimi kaygan kimi kuru. bizim derdimiz birbirimizle değil. bizi temsil edenlerin bizim en adi örneklerimiz olması. eric hoffer'in de dediği gibi milletlerin kaderine de çok zaman bunlar hükmediyor. onları görüp ön yargılar oluşturuyor ve sisteme olması gereken öfkemizi birbirimize yönlendiriyoruz. belki de bu konuda en açık konuşan bukowski olmuş : '' orospuları ve çingeneleri severim. birisi namuslu öbürü milliyetçi numarası yapmazlar. ''
dünya kapitalizmi ve hatta liberalizmi aşmış neoliberalizmi yaşıyorken, kendini yenilemekten uzak, hala 18. yüzyıl kafasını yaşayan tiplerin, sözlükte barınıyor olduğu gerçeğidir.
türküm diyene faşist denildiğini sanacak kadar faşistsen zaten alıksındır ağbi. faşistliği bilmeden faşistlik yapan yobazcıklara da selamlar olsun yaşasın marksizm yaşasın leninizim.
Fasizme karsi bacak omza. it urur kervan yurur. Birak ne halleri varsa gorsunler ya.
0-6 yaş sosyalist-Kürtçü ve komünistlere ücretsiz insanlık dersi verilen yuva.

gardaş yanaş yamacıma fincanı taştan oyup içine bade koymanın dayanılmaz cazibesini göstereyim sana bu yuvada.
enteresan bir tespittir. pişman olacağın tövbe edeceğin lafı söyleme canım kardeşim denilesidir.
Türküm demek faşistlikse doğru olan önermedir fakat şöyle bir gariplik var türküm demek Faşistlik olurken kürdüm demek hak oluyor.
gün geçtikçe hat safhaya gelen durumdur. kürt haklarını savunursunuz, pkk etiketi yapıştırırlar. kürt asıllıyım dersiniz pkk'lısın derler. kürt kelimesini adeta bir hakaret gibi dillerinden düşürmezler. yok eşekler, yok boş bira şişeleriymiş. orta çağ kafasında ilerlemekte olan yazar çok. ırkçılığın bir insanlık ayıbı veya resmen bir suç olduğunu düşünürsek, uludağ sözlük yönetimi bu suça ortak olmaktadır. eminim ki bu entryim de oldukça eksi alacak çünkü uludağ sözlükte yazmak bunu gerektirir. ne zaman hak, adalet, özgürlük yazarsanız bolca eksi yersiniz. bu duruma alıştık, alışmamak elde değil. ara sıra insan haklarına saygılı, adap edep bilen yazarlar çıkmasa bu sözlükte bir an bile durulmaz. her şeyi geçtim sözlük kalitesini de düşürüyor bu minik ırkçılar. adam ''ben faşistim'' diyebiliyor. ilginç.
Orospu çocuklarına dert olandır.
Evet, Arap ve kürt ırkçıları ile doludur...
şirinler yuvasıdır ukala şirinleride çoktur.
evet bunlar ''faşist'' ve ''ırkçı'' dememizden de rahatsız olmuşlardır. kendileri en hoş söylemlerinin ''azınlık'' olduğu halka her türlü mide bulandırıcı yakıştırmayı yaparken insanlar, biz onlara ''faşist'' ve ''ırkçı'' dediğimizde insan değiliz. kıyamam ya, minik faşistçik. yazık bunlara yazı yazmayı öğreten öğretmene, bunları büyüten anaya babaya.
bu başlık altında yazdığım ilk entryde ''kürt haklarını savunursunuz pkk etiketi yapıştırırlar.'' demiştim. evet, çok geçmedi daha yirmi dakika oldu ve böyle bir olayla karşı karşıyayım. bunlar düşünemez olmuşlar. bunlar terörist nedir bilmezler. tekrar diyorum ben ''insan hakları, adalet, eşitlik'' diyorum adam ''yağmacı, hırsız, terörist orospu çocukları'' diyor. ve aynı adam zeka seviyeme, kelime birikimime laf ediyor. sen algıda seçicisin biraderim. seni bu başlık altındaki entryleri okuyan herhangi bir insanın vicdanına bırakıyorum.
Madem faşistin yuvasındasın misafirliğini bil edebinle otur pezevenk.