bugün

Tahta dolaplara deodorantla ateş püskürtmek,uzun eşek,cinsel konulardan bahsederken hocanın basması,millete ağzında şekerler yatmayın karabasan çöker dediğim gece sadece bana karabasanın çökmesi,arkadaşları yatağa dikmek,kalemle suratlarını boyamak,bacakları koli bantıyla epil etmek bla bla.
günleden bir gün kyk'da kalıyorum. odada 3 kişiyiz. gece 00:00. toplu halde uluma sesleri geliyor. sesler gittikçe yaklaşıyor. en sonunda kapımızda bitiverdi. bir grup vatansever. kendileri ülkücüymüş onlar daha kendilerini tanıtmadı ben kurt ulumasından başka bir siyasi hareketin bunu yapmayacağını düşündüm. sonra odaya girdiler.
en önde kaşlarını kaldırarak konuşan arkadaş ;
+selamün aleyküm
-aleyküm selam
+ bir şey olursa biz burdayız demeye geldik birader
- belli fark ettim
+ demi ama memleketin her yerindeyiz
- hı hı uluma sesi baya yakından geliyor
+ evet hadi iyi geceler

böyle saçma sapan aptalca bir diyaloga sahne olan bir yurt gecesinde sabaha kadar 20 gencin uluyarak nasıl her odaya girebileceğini düşündüm.

sonra ki günlerde uluyanlardan biri gruptan ayrılıp ( bu önemli bir şey kolay kolay yalnız gezemezler) beni takip etmeye başladı.

- birader birine mi benzettin
+ yok birader
- neden takip ediyorsun
+ denk gelmiştir biz her yerdeyiz
- hım tamam

bu biz her yerdeyiz cümlesi bu adamlara baya sirayet etmiş demek ki diye düşünüp 29. gün arkadaşlarla eve çıktık
arkamdan uludular. benim kaçıp gittiğimi düşündüler diye kompleks yaptım onlar ulumaya devam ettiler.
saçma diyalog saçma sapan uygulamaları ile garip bir hatıramdır.
(bkz: odtü sekizinci yurt)
yurtta o zamanlar nerde camasir makinesi. ta sehre inecen.
yikadim banyoda camasirlarimi ic camasirlarimi. astim bahceye.
calmislar donlarimi.

bi da odama astim. yurt muduru denetime cikmis.
odaya geldi. oha yatir mi var burda
her yerde bir sey asilmis dedi.
anlattim durumu.

vay be aslinda guzeldi yurt ya. yemekleri kotuydu.
6. katta koridarda merdivenlerden çikarken, açik pencereden kafama soğan geldi.

hâlâ düşünüyorum sözlük... etrafta adam gibi apartman da yoktu, kim yaptı? Niye soğan? Elma armut değil de neden soğan? Neden benim kafam? Niye o koridor? Niye 6. Kat? Dişardan görülmem de imkansızken neden ben?
Anlatsam roman olur ancak kyk da kaldığım dönemde günlük 5.5 tl yi çakallıklar yaparak günde 25 TL'ye çıkarırdık yemekhaneye 1.5 senede iki kuruş para vermedim hep ayı gibi doyduk. Hep onlar mı bizi sikecek amk.
yıl: 2010
yer: niğde

- (polis megafonla anons geçiyor) Patatesçi traktör caddeye girmen yasak
+ (traktörcü yüüç külo pattes beej liraa iye bağırdığı megafonla) tamam ağğbeyy. ceza yazmağğğ.