bugün

çok enteresan bir hadisedir değerli kardeşlerim. inanın şaşıyorum. üç beş niçe aforizminden, bi iki platon öğretisinden ötesini algılamada güçlük çeken bu değerli şahısların kalkıp böylesine çılgınlar olmaları beni tefekkürattan tefekkürata sürüklüyor...
felsefeci bir sevgiliye sahip ben, hem felsefeye hem de felsefeyi seven sevgilime aşığım. çok aşığım.
galiba felsefeyle ilgili en çok başlık açılan günlerden birindeyiz.
doğa filozofları olsun, rasyonalisti,empiristi,sofisti,postmodern felsefecisi hiç farketmeksizin insan düşündüğü için hala mutluyum. birileri zincirleri kırabildiği için çok mutluyum. benim gibi sürünün içinden çıkamayanlar adına seviniyorum onların kurtulmuşluğuna.
spinoza, nietzsche, sokrates, kant, hobbes, rousseau ne bilim aklıma gelen gelmeyen hepsi değerdir. değere sahip çıkmak aşk olarak da değerlendirilebilir, özentilik olarak da.
yaşanan hayata dair birilerinin söylediği tek bir kelime dahi önemli olsa gerek.
bi felsefeci olarak felsefeden nefret eden bi sevgilim ki o da bir uludağ sözlük yazarı, sonuç olarak en az bir yanlış öncülle doğruluğunu yitiren bir önerme.
güzeldir. ayrıca;

hangi sözlük?
Küfür düşkünü olmasına bin kez yeğlenecek durum.
güncel Önemli Başlıklar