bugün

düz mantıkla bir katliamı işaret etse de düz matematikle ortalama bir uludağ sözlük yazarı verir elimize.. elimize verilen yazarla n'aparsınız sizin bileceğiniz iş ama o herif şöyle bişiler oluyor bana göre:

- din yobazlığı seviyesine daha kaymamış ama dinini seven.. hz. muhammed'in hadis-i şeriflerini, kuran-ı kerim ayetlerini zevkle okuyup paylaşan;
- kesinlikle apolitik değil ancak siyasi açıdan kararsız ve tutarsız.. akp'den de, chp'den de, mhp'den de hoşlanmayan, levent kırca tipi siyasi duruş ve düşünceye sahip.. iyi niyetle ezilenin yanında olan ancak ''one minute'' türü gazlara her zaman prim verecek kadar saf;
- kim ne derse desin milliyetçi.. ister türk, ister kürt milliyetçiliği olsun.. hümanist düşünceyi pek tanımayan, tanısa da takmayan;
- fenerbahçe düşmanı;
- devamlı bir şeyler itiraf eden.. devamlı ama..
- kendisine bu sınırlar içinde verilen özgürlükle şımaran;
- eleştirmeye (hakkı olsa da olmasa da) bayılan;
- antipopülizmi dünyaya gelmiş en büyük düşünce akımı olarak gören;
- sabri sarıoğlu ile dalga geçmeyi çok seven;
- kendisini kapsamayan her türlü sözlük içi birleşmeye karşı tahammülsüz;
- imla kurallarıyla uğraşmayan.. bilmeyen değil uğraşmayan.. burada ne herifler gördüm itü'ye gidince hakkı devrim gibi yazan..
- genelleme yapan.. (hehe)

iyi-kötü diye fikir beyan etmiyorum, var olduğunu düşündüğüm sözlük profilinin yorumunu yapıyorum sadece.. zaten benim ninja sözlük'üm var.. bana ne.. o sözlükteki yazarları toplayıp 1'e bölünce süper biri çıkıyor..
güncel Önemli Başlıklar