bugün

tanım: sigarayı bırakmak ve bıraktırmak için omuz omuza, el ele veren uludağ sözlük userlerinin kampanyasıdır.

her bir user i 30 yılda yaklaşık 100 bin lira, yani gene yaklaşık bir ev parası kara geçirecek kampanyadır, 30 yıl çalışıp emekli olan biri asla bu kadar emekli ikramiyesi almaz düşünsenize, morrise giden milyarlarca dolara dur demek, sağlığımız ve cebimiz için birşeyler yapmak için değer bence, hadi canlar bir olalım, hepimiz beraber bırakırsak bence bırakırız.
(bkz: sarma tütün)
bırakmazsak uçurulmuyoruz değil mi bir yanlışlık olmasın, sorusuyla katılamayacağım kampanyadır. arkadaşlara başarılar. *
varım diyor
her gördüğü kampanyaya katılası insanın katılası gelmeyen kampanyadır. katılımcılara başarılar.
(bkz: yokum)
zamın büyüklüğü ne kadar olursa olsun içmeye devam.
kolay gelsin sizlere başarılar.
öncelikle bu işten 30 yılda 100 bin morrise gitmiyor. Bilindiği üzere bu fiyat artışlarının tamamı, hükümetin ÖTV güncellemesinden kaynaklanıyor. burada cebren insanların sigara, alkollü içki ,otomobil, gsm, yakıt gibi günümüzde kullanımı zorunlu hale gelmiş ihtiyaçlarının üzerinden rant sağlanmasıdır. hükümet kamu harcamlarının önüne geçemediği ve dolaysız vergileri toplayamadığı sürece, biz koyun halkın üzerine bu harcamaları yükleyecektir. Devlet vergi toplama yöntemlerini geliştirip azdan az , çokdan çok vergi alma başarısını sağlayamadığı için, kolay yol olan harcamalar üzerinden alınan vergileri artırarak gelirlerini artırmayı planlıyor. Fakat bu işlerin sonunda kara borsa, kaçakçılık gibi kanunsuz yolların artacak ve insanların refah seviyesinin çok üstünde vergiye tabi olmalarından ortaya çıkacak suçları nasıl önleyecek merak konusudur.
Dolayısıyla bu kampanya sağlık adına yapılıyorsa tabikide desteklenmeli fakat para morrise gidiyor diye böyle kampanyalar yapılacağına örgütlü bir şekilde bu zamlar ( her nasılsa güncelleme deniyor ama ) protesto edilmelidir.

Hükümetin hiçbir politikası bugün ve öncesinde tutmamıştır. Ekonominin bu kadar yükselmesinde ki etken ise dipte olan bir ekonomi her halükarda yükselir. Çünkü tüm varlıklar ucuzlamıştır. Ucuz ve ekonomik değerlerini altında olan tüm mallara talep yoğun olur. Türkiye bugüne kadar elindeki varlıkları satarak tasfiye sürecine girmiş gibi davranmıştır. Şimdi elinde ekonomik değerinin altında olan bir varlık kalmadığı için, harcamlarını halka vergi ödeterek karşılamayı planlamıştır .tıpkı ortaçağ derebeyleri gibi yakında kazandıklarımızın 3'te 2'si devletimizin büyüklerinin ceylan derisi koltuklarda oturup, S600 mercedese binmesi için feda edilecektir.
tayyibin insülinine ne zaman zam gelecek bilmiyorum ama ben benden çıkacak paraya göz diken hükumete koz vermeek için sigarayı her an bırakabilirm, hükumet bugüne kadar benim sağlığımı değil sike sike aldığı vergiye göz dikmişti, bu da onlardan birisi, ben kendim için değil o ne idüğü belirsiz bakan mehmet şimşeğin başarılı olmasını istemediğimden bırakacağım. sanırım 3 gün sonra.
zamla beraber manevi baskı yapılan bir ortamda sigarayı bırakmanın psikolojik koşulları yoktur. bilinçaltı buna şiddetle karşı koyar.
tarafımdan katılmayacağım kampanyadır.
önce "uludağ sözlük sigarayı azaltıyor" diye bir başlık açılsa daha iyi olurdur. *
lan bak!!! bugün, kullandığım sigaraya 2 tl zam geldi, hastanede astım olduğumu öğrendim. sigara bırakmak için tüm şartlar mevcut yani. ama çocuklukta geçirdiği bir anamoli sonucu, çük'ün beynin yerinde görülmesi, beynin ise hiç görülmemesi hastalığına yakalanmış gavatın biri iktidarın yaptığı zamları meşrulaştırmak için " sağlığa zararlı, bırakın,sağlık harcamaları miilli gelirr" cart curt etmiyor mu, bütün paketi aynı anda yakası geliyor insanın. zürriyetinizi sikeyim sizin dalkavuk ibneler.
moral motivasyon için destek gerek, bırakmanın kazandıracakları ortada, akşama kadar içmedim, sağlığıma ve keseme bugün zarar vermedim, inşallah bırakacağım.
Ayakta alkislanacak bir kampanya.
hiç mi hiç tınlamadığım kampanyadır.

ah benim canım babacım iyiki emekli olduktan sonra tekel açtın.

zam mam vız gelir*

edit: kıskandın di mi.
desteklenen kampanyadır. devlet hastanelerinde ücretsiz sigara bırakma polklinikleri kurulmuştur. ilaçla bıraktırılmaktadır.
içmeyenlerin dahi tam destek vereceği kampanya.
" rte ye inat yaşasın sigaralı hayat" diye pöykürmek istesem de katılmaya çabaladığım olaydır.
katıldığım kampanyadır dünden beri içmiyorum. amk ne zormuş be sigarayı bırakmak.
kendi kendinize bırakın bize bulaşmayın .
bırakılan yer bize de söylenirse, gider alırız, bu zamlı ortamda açık kapatır amk.

(bkz: yolla panpa)
hükümetin bir programı olan sigarayı bıraktırma kampanyası doğrultusunda en yakın sağlık ocağı ya da hastaneye gidip, muayene olup, ücretsiz verilen champix isimli ilacı kullanmanızı tavsiye ederim.

dileyen kendiside alabilir 180 lira civarlarında.

ben bu ilaçla bıraktım gayette memnunum. 13 yıl içtim ve bu ilacın bir paketini kullanmam ile bıraktım.

şimdi; yaaa içki içerken ne içecem, yaaaa yalnız kaldığımda ne içeçem, yaaaa sıkıcı zamanlar nasıl geçer gibi saçma sapan düşünceler ile bırakmak düşüncesinden uzaklaştığınız zamanlar oluyordur. işte bu zamanlar inanın sigarasız daha güzel geçmekte.

örneğin;

sigarasız alınan içkinin sabahında boğazınız leş gibi olmuyor.
yalnız kaldığınızda daha güzel şeylerle zaman geçirebiliyor.

yani sigarasızlık her türlü çok güzel.

göğsünüzden bir yük azaldığını hissediyorsunuz.
sabahlara daha dinç uyanıyorsunuz.
uykunuzu daha az uyuyup, daha iyi uyku alıyorsunuz.
suyun, yemeğin gerçek tatlarını alıyorsunuz.

herneyse bu kampanyayı sonuna kadar destekliyorum.
içmeyenlerin de destek verdiği kampanyadır.
bırakmak isteyenler kesinlikle şu videoyu izlemelilerdir dediğim kampanya.
http://www.kelimelerbenim...nizi-biliyor-musunuz.html * *
izleyin siz de sigarayı bırakanlardan olun. 1 saat lan fazla değil. *
içen birisi olarak olarak kesinlikle desteklediğim kampanyadır.