bugün

(bkz: kendimiz doyduk da dünya kaldı)
iHH ile fitre gönderebilecemizi de bilelim,tabi bunun için önce fitre vermeyi düşünmemiz gerekir.
elbette uludağ sözlük ün de yardım etmesi gereken kampanyadır lakin zannımca bu işi zall a bırakmamız iyi olur o sözlüğü kapatır bütün yardıma muhtaçlar kurtulur yahu. *
karınca kararınca da olsa, bir şeyler yapmaktan huzur duyacaklar için takdir edilesidir. kampanya fikrini ortaya atanı eleştirmeye de gerek yok. veren verir, vermeyen vermez. kimse kimsenin boğazına sarılmıyor. isteyenler için link de verilmiş zaten.
bol bol entry yazarsak yardımcı olabiliriz. bu nasıl kampanya? kumpanya mı yoksa?
gereği olmayan kampanyadır. gsm operatörlerine bir mesaj karşılığı 5 lira ödersiniz. fazla mı yardım edicen o zaman fazla mesaj at. kızılay'a gidiyor her bir 5 tl. yok o da mı olmadı acaip paran var ve yardım edicen. araştır internetten onlarca yardım hesabı var farklı bankaların yolla paranı olsun bitsin. burada yazarlar götünü toplayamıyor bir de kampanya mı yapacaklar. boşuna uğraşılmış olur, yoksa yardım edelim tabi o ayrı. eyvallah.
(bkz: pakistan a yardım için 2868 e boş mesaj atmak)
(bkz: zall ın paraları alıp meksikaya kaçması)
yardım etmek isteyip de nasıl yardım edileceğini bilmeyenler için bir organizasyon yapılırsa seve seve ben de katılırım. yardımları da uludagsozluk adına bir elden gönderirsek zall bu işten kazançlı çıkar.

- hadi zall organize etmek sana kalıyor.

kimse parası olmayandan böyle bir yardım talep etmiyor, terbiyesizlik edenler en azından sussunlar. bir tek çocuğun tek bir öğünde de olsa karnının doymasına vesile olabilirsem mutlu olurum.