bugün

bundan 3-4 yıl öncesine bakarak net bir şekilde ortaya çıkan gerçek budur maalesef.

tanım içermeyen başlık ve entryler doluyor ortalık.. atmnin yaptığı piclik başlığına bakman yeter sayın mod. bön bön bakma bu entrye.

inci sözlüğe özenen bir yapı varsa bilemem. ama artık sikko yazarlar ve sikko entrylerle dolup taşıyor burası.

yıllarını buraya vermiş yazarlar var. ve eminim onlar da aynı fikirdeler.

ama böyle gitmez. en azından şunu söylemeliyim ; bu düzen böyle devam ederse bu ortamda bir tek kelime dahi yazmayı ya da okumayı düşünmüyorum. .

moderasyon uyuma diyorum ve son kez..
olabilir.

akp diye bişey var mesela. halen siyasi parti olduğu konusunda şiddetle ısrar ediyolar.
bundan 3-4 yıl sonrasını hayal edebilrsekte gayet iyi bi şekilde sözlüktür.
doğrudur. kalitali yazarlar bu sikten ortama senkronize olmuş durumdadır.

düzelir mi? at sahibine göre kişner. anlayana diyeceğim ama imkan dahilinde bile değil.
toplumda nasıl her çeşit insan varsa burada da vardır ve olmalıdır, saygısızlık yapmamak koşuluyla. ha bazen gerçekten çok sinir bozucu kişiler ve başlıklar olabiliyor. he diyip geçmek lazım.
En çok soğutan durum troller evet adam amaçsızca milleti galeyana getirmek için başlık açıyor sırf uyuzluk olsun diye dine ülkeye milli değerlere küfür ediyor acayip acayip bunun gibi başlıklarda var buna bir çözüm bulunmalı bende 10. nesilim ama durum bu sorun nesilde değil bence de moderasyonda.
troll olayı sözlükte gün geçtikce artmaktadır. Bu nedenle modların birşey yapması gerekiyor. Önüne gelene geç demektense oturup kontrol etmeliler silik yazar sayılarını arttırabilirler.
Sözlüğe yazarlığın onayı bir saati geçmiyor, yeterki 10 tane girdin (enty) olsun ve yazmaya devam et maksimum 20. girdide yazar sıfatı alırsın.
Sonuç ne peki gece 12ye kadar saçma başlıklar.

Adettendir tanım da girelim.
Sözlük formatına uymayan yazarlar yüzünden uludağ sözlüğün geldiği durumdur.
Şukelaya baktığımda şaşırtan entrylerle karşılaşınca fikrim değişiyor.
doğrudur. bir örnekleme yapılırsa;

peynir sever bir babanın oğlu bir başlık açmış. aşağı yukarı şöyle: peynir seven erkekler ibnedir diye. bir de üstüne üstlük bu başlığa epey de entri girilmiş. bu ifadede ne kültür, ne zeka, ne espri kırıntısı var. bu yazar ancak böyle bir eksantriklik yapabilecek kapasitede. böylelerinin altına girdikçe bunlar da ben neymişim be yaa ayaklarında sıçmaya devam ederler. sözün özü ; zall'dan ümit yok o karhanesinin peşinde . düzeltecek olan yine biziz. her başlığa girmemek gerek, bazı hallerde de her yazarın başlığına tabi ki.

(bkz: zall ı anlama kılavuzu)
Bunun tek sebebi yönetim boşluğu. ilgilenen yok, bir derdim var işlemiyor bile.
ekşide yazar olamadım, uludağdan başka gidecek yerim yok, o yüzden burayı ekşi gibi yapın da kendimi memnun edeyim demenin başka yolu.

madem ilk zamanları istiyorsun buyur: https://eksisozluk.com

yıllardır yazar olamadın mı? o halde buyur: http://tr.wikipedia.org/wiki/Ana_Sayfa