bugün

ne zamandan beri yazmak istiyordum,ama okula gitmeme yarım saat kala hıncımdan yazacağım aklıma gelmezdi.neyse efendim bahsi geçen mekanın oldukça sıkıcı ve insanı üniversite hayatından da soğutan bir yer olduğu gerçeğini herkesin bilmesini istedim.dersler ve hocalar çok sıkıcı olduğu gibi bildiğin ortamın olmaması,öğrencilere yönelik doğru düzgün hiçbir aktivitenin olmaması,derslerde bir gördüğünü bir daha göremeyebilecek olman bu nedenle kendini belli bir arkadaş grubuna koşullayamaman,kızların çoğunun vasat veya altı olmasına karşın hiç candan olmamaları ve pas vermemeleri hatta hiçbirinin bırak kız arkadaşı normal arkadaş olarak bile çevrene sokulmaması gerekliliği.kısacası bütün bunlar oldukça sıkıcı ve lanet edilesi insan ömrüne hiçbir şey katmayan bir yer olduğu anlaşılıyor uludağ iibf'nin.hocaların derste öğrencilerin yorumlarını dinlememesi,konuyu tek düze anlatmaları,sorgulayıcı ve eleştirisel hiçbir ortamın olmaması da bunun cabası..yani anlayacağınız tek mutluluğum bu sene okulu bitiriyor olmam.okulu özler miyim?? asla!! 10 sene sonra?? yine asla.. çünkü eğitim,sosyalleşme,arkadaşlık,sıcak bir yuva,samimiyet adına hiçbir şey katmadı bu yer bana..hala daha lise arkadaşlarım candır benim için...onlarda burda olmasa bildiğin kabir azabı olurmuş okul bana..neyse şimdi gitmek zorundayım...yine derse gitmem lazım.. hepinize bol iç boşaltmalı,rahatlamalı ve biraz de eğlenceli günler diliyorum...en sonunda söyledim de rahatladım be!!! ohh dünya varmış...neyse görüşürüz yine o nalet yere gidiyorum gene...
uludağ ibbf'nin ciddi anlamda kalitesiz, gereksiz, bir fakülte olmasından ve bu özelliklere paralel kıstasta öğrenciler barındırmasından* mütevellittir.

hacı sen gel biz yerleşimde takılalım.