bugün

süleyman seyfi öğün ün maltepe üniversitesine gittiği andır. düşünün millet, politik bilim dersini sertaç serdar veriyor. allah aşkına askerden politik bilimci olur mu lan. burada konuya bir fıkrayla katkıda bulunmak istiyorum. teşekkürler ctrl c, teşekkürler ctrl v...

--spoiler--
16. yüzyılın önemli sarhoşlarından, ismi nerede ise içki ile özdeşleşmiş Bekri Mustafa, yıllar boyu yaşadığı eminönü'nde, bir şeyhle birlikte aynı türbede, yan yana ebedi istirahatinde. Kendisi ile ilgili anlatılan fıkralardan birisi :

bekri mustafa, yoksul bir mahallede bir caminin önünden geçmektedir. O sırada musallada bir tabut vardır, fakat namazı kıldıracak imam ortalarda yoktur. cemaatin beklemekten canı sıkılır ve başında kavuğu sırtında cübbesiyle ordan geçen bekri mustafa'yı hoca zannederek namazı kıldırmasını söylerler. "yok ben hoca değilim" dese de dinlemezler ve zorla öne geçirirler. bekri mustafa namazı kıldırdıktan sonra tabutun örtüsünü açar ve ölünün kulağına bir şeyler fısıldar. cemaat ölüye ne söylediğini merak eder.

bekri mustafa gülerek cevaplar: “sen şimdi aramızdan ayrılıp ahirete gidiyorsun. eğer orada, bu dünyanın ahvalini sana sorarlarsa, bekri mustafa imam oldu dersin. onlar durumu anlar...” dedim.
--spoiler--