bugün

yaklaşık bir aydır burdayız.(ben ve yanımdaki uranüslü kardeslerim)

burdan doğan samimiyetle öyle kibarlığa nezakete kacmadan doğrudan yüzlere ifade edebiliriz.

eksi'ye sol taraf sansürleri ve manüplasyonları nedeni ile siktiri çekmiştim.

ne çekiyorsak soldan çekiyoruz. burada ise sol tarafda sıkıntı var. her yana doluşan troller sol tarafı bok gibi yapıyor.
iyi niyetle safca onnları muhattap alanlar laf yetiştirmeye çalışanlar bu rezil tiplerin oyuncağı oluyor. sol taraf kalite seviye diplerde geziyor.

bir kişiye bir gruba, bir dine bir millete, bir ırka hakaret eden, söven herif troldür.
atatürk'e o minik akılları ile hakaret ettiklerini sananlar troldür. ayrımsız bütün dinlere, inançlara hakaret edenler troldür.
sevelim sevmeyelim, ülkeyi yönetenlere küfür hakaret edenler troldür, kitleyi gaza getirmek tahrik edip kışkırtmak
o ifadelerin benzerini senin de kurmanı teşvik etmek isterler.

sonuç, bu aşşağılık troller uymamak muhattap almamak bir çözüm. (bkz: trol başlıklara entry girmeyin kampanyası)

ama bunlar bir tane değil. trol başlıkları karşılıklı paslaşarak doldurduklarını görüyorum. sözlüğün teknik alt yapısı çok iyi. belki henüz kullanmadığım bir sürü özelliği var. ama içerik sıkıntı büyük. bu troller en büyük sorun.

bahar geliyor. uludag sözlüğün kalitesini artırmak adına, bahar gelmeden, bu trolleri saptayarak büyük bir bahar temizliği yapılmasını öneriyorum. ve bu trolleri sürekli olarak saptarak temizleyecek bir mekanizma kurulmalı.

evet admin, top sende.
Birazdan silik yersen sasirma.
bunu okuyacak yazarlar edinmek.
mesela ben değil.
sol yanın aha da böyle soldaki gibi trol yatağı olması içine sinenlerin yapmaması okumaması gerekenlerdir.

bizim köyde bir laf vardır, demirden korsak trene, silikten korksak sözlüğe binmezdik.

bu da bizim takımın sözü.'yenilmekten korksaydık beşiktaşlı olmazdık!'
ohoo veya ohaaa diyen tipler, söyle mevzunun önünden bir çekilsinler.

lafımız mesajımız onlara değil. onlarla boşuna vakit kaybetmeyecek kadar ortamları tanıyoruz, biliyoruz.
(bkz: sünnet)

niye kimse demedi?