bugün

moderasyon kurallarının herkesçe bilinecek gibi net, açık fikirli, demokrat ve keyfiyetten uzak olması gerekliliğini de şahsım ve bu fikre katılanlar adına ilan ederek desteklediğim bildirgedir.

edit: ama başlık başıma kalmış. benim entry de bildirgeye benzemiyorki.

(bkz: federaller geldi dostum kaç)
(bkz: uludag sozluk felsefi siyasi yazarlar e muhtirasi)

vay be neler olmadı ki 1 yılda...
"yetti ulan, bastille mi burası!" nidalarıyla desteklenesi isyandır.
(bkz: moderasyon akıllı olsun akıllı) *
iddiaların aksine bitmemiş isyan,

ayrıca daha iyi bir ortam için hak arayan bir talep olduğu için desteklediğim ama başlatanların devam ettirecek yüreğe sahip olmadıkları için bayrağı devraldığım isyan

ve içimden bir sesin "halbuki ne gerek var, moderasyonla aran iyiydi, başına ne iş aldın" demesine rağmen uzun süredir değişik yerlerde dile getirilen keyfi yönetim iddialarından rahatsız oluşumdan ötürü devam ettiğim ve ancak sözlüğün kendilerinden oluştuğu bilincine sahip, birey olarak daha çok saygı görmek isteyen -ümidim odur ki- çoğunluk olan yazarların desteğiyle ve kendilerini ifade etmeleriyle getirisi olabilecek isyandır. yoksa bi sikim olmaz tahmin ediyorum. köyün delisi gibi ben söyler ben dinlerim. başkaları da bkz verir.
sozlugun elden gittigini gorup uzulenlerin destek verdigi bildirgedir.
kendimi zall'a zincirleyerek destekleyeceğim bildirge.
zall- ne yapıcaz bu isyancılarla arkadaşlar?

july4th- çaylak yapalım hepsini.

çıkarınbeniburdan- yok yok! uçuralım en iyisi.

josef k- ajdar dinletelim bence.

salça- onlar için opera hazırlayalım. *

zall- dağılalım en iyisi. takılsınlar kafalarına göre. zaten pek haksız da sayılmazlar hani.
pek ilgi görmemesinden dolayı sözlük ahalisinin entrylerinin keyfi silinmesi ihtimalinden rahatsız olmadığını anladığım isyan.
(bkz: bir sorun var dostum)
zall tarafından yapılan açıklamaya göre anarşist yazarlara meşe sopasıyla dalınacaktır. anarşist yazarlarımıza duyurulur.*
ortada bir bildirge olmamasından dolayı teorik altyapısı biraz zayıf kalmış isyan.

bildirge yakın zamanda tekrar oluşturulacak ve 1.entry ye editlenecektir.

sözlükle ilgili şikayeti olan, moderasyondan beklediği ilgiyi göremeyen, daha iyi, daha demokrat bir ortam oluşturulması için fikirlerini beyan etmek ve fikirlerinin dikkate alınmasını isteyen herkes bana konu ile ilgili isteklerini yollayabilir. olabildiğince yalın ve açık şekilde bildirgeye eklenecektir.

sözlük, onu kullanan ve yazan herkesindir.
tavır koyma ve fikir beyan etme bildirgesidir.

hareketi başlatan yazarlar, tepelikte değil düzlükte, astıkları bildirgenin hemen yanıbaşında beklemekte ve haksızlığa uğrayanların sesini ifade edebilmek, kurtarılması gerekenlerin kıçlarını hepbirlikte kurtarmak için ayaktadır.
(bkz: dostum bildirge demişsin ama bir bildirge yok)
henüz var olmayan bildirgedir.*
amma ve lakin;

(#2881054)

dostum bildirge geliyor sen de katıl, beraber yazalım.