bugün

memleketin her yerinde, gücü elinde tutanların her gün işlediği sayısız hukuk katliamı örnekleri karşısında, "bana dokunmadı ki" diyerek kılını kıpırdatmayanların, sözlük içinde yasal sorumluluk taşıyan konularda sorunla karşılaşmamak, yazarlar da dahil tarafların ve üçüncü kişilerin haklarını korumak açısından oluşturulan kurula her ne hikmetse şiddetle karşı çıkmaları durumu.

hukuk "hak"kın çoğuludur, hakkı gaspetmek için değil korumak için vardır. bugün engel gibi görünerek eleştirilen sistem, yarın eleştirenin de ihtiyacı olduğunda yanında olacak, onun da hakkını koruyacak sistemdir.

hukuka saygılı, kurallara uyan, kendi özgürlüklerinin başkalarının özgürüklerini çiğneme hakkı olmadığı, onların sınırı ile sınırlandığı bilincinde olan kişiler için hukuk kurulları bir engel değil, tam tersi bir güvence olduğu bilinmek gerekir.

hukuk kurulunu destekliyorum, desteğe davet ediyorum.
hukuk kurulunun manifestosuna çemkirmekle karıştırılmaması gereken çemkirme eylemidir.

hukuk kavramına saygımız sonsuz fakat, örneklerle açıklanan tüzükvari kurallar, yazara yapılacak olan frenleme, etkisini el freni modunda yapınca tuhaf oluyor.