bugün

berke cansu dan ayrılmasın sevişsinler banane anasını satayım. sevgili moderatör tanım yazıyorum az dur hele.

saçma sapan başlıklardan, sürekli bel altı yazmak için çaba gösteren, yeni yazar olup provokatif başlık açan yazarlardan sıkılan uludağ sözlük yazarlarının başlattığı kampanyadır.

ciddi ciddi durdurun. önüne gelen yazar oluyor, alın bugün mesela. inci sözlük saldırmış. adam üyeliği açıyor 20 entry yazıyor 1 haftaya yazar oluyor sonra saldırıyor. hadi onu geçtim bir tane mehtap3333 var. bak sinirlendim yine. durdurun yazar alımlarını yeterince yazar var. silinen, çaylak olan üyelik alıyor sonra gelip ya size sövüyor ya da provokatif başlıklar açıp ortalığı birbirine katıyor. durdurun 3 4 ay yazar alımlarını. bakın ne oluyor ne gidiyor ona göre açın. günde 2000 başlık açılıyorsa 500 ü bel altı, 1000'i siyasi. geri kalanlar da tematik geyik amaçlı. entrylere hiç girmiyorum. herkes biliyor. inceden inceye foruma doğru gidiyoruz bilmem farkında mısınız? biz burada yazarız. kimseye format öğretmekle yükümlü değiliz. bana kayıt olurken sözlük formatını okuyan kaç kişi getirebilirsiniz? 100 kişiden 12'si diyelim inandırıcı rakam verince küsüratlı olalım. yok lan öyle değildi. küsüratlı rakam verince inandırıcı olalım. bakın nasıl sinir yaptım. az dinleyin, biz yazarız. biz olmasak kapatırsınız sözlüğü. az lafımıza kulak verin.

edit : cümle düzeltildi.

ikincil edit : anlamayanlar için ; kampanyada ki amaç 20 entry girenin hemen yazar yapılması değildir. entry sınırı koyulmamalıdır isteyen istediği kadar entry girip 3 aylık bir süre de yazar yapılmalıdır.
ulu sözlük yazarları üyeliklerini, yazar alımı durmuş olan ulu sözlükte yazar olmak isteyen kimselere iyi paraya satabileceği kampanya.
kimlik fotokopisi istensin,bebeler yazar yapılmasın şeklinde öneri getirebileceğim kampanya.hatta getirdim.
(bkz: rahat batması)
(bkz: tuzu kuru)
desteklenmesi sart olan guzel kampayandir. herkesin destek vermesi gerekiyor amacina ulasabilemesi icin.
sözlük sahiplerinin hoşuna gitmeyecek kampanya olsa da, biz yazarların varlığı ile bu sözlüğün ayakta durduğunu unutmamalılar ve gerekeni yapmalılar.
her türlü imza atacağım kampanyadır.
(bkz: dur daha yeni geldik)
hislere tercuman olmak böyle birşey olmalı..
alımların kapatılması eğer bir kampanyaysa desteklemeye en önde katılıyorum.
formatı bilmeyen, her önüne gelen alınmasın bu, bu kadar zor olmamalı.
(bkz: sen girdin ya durdursunlar tabi)
ulu sözlüğün ulu yazarlarınca yürütülen, anlayışla karşılanması gereken fakat peşin hüküm bir kampanyadır. anladığım kadarıyla yedinci nesilleri * hedef almıştır.daha karpuz keseceğidik. yazıktır, günahtır.
kesinlikle ve kesinlikle desteklediğim kampanyadır. entrylere dikkatle bakılmadan şuğursuzca yazar alımı yapılıyor. sonra ne oluyor? sözlük foruma döndü diye sözlükten soğuma nedenleri başlığına entry giriliyor. sorunun köküne iniyoruz, onu da beğenmiyorlar. ne iş mnskym.
bugün açılan başlıklara bakılınca, kesinlikle tekrar aktif hale gelmesi gereken kampanyadır.
bencede durdursun hem havamız olur.
hergün ırkçılıkla ilgili saçma sapan başlıklar açılmıyor,
hergün cinsellikle ilgili saçma sapan başlıklar açılmıyor,
hergün siyasi ideolojilerle ilgili saçma sapan başlıklar açılmıyor,
hergün dinlerle ilgili saçma sapan başlıklar açılmıyor!

bence de durdurmalı..
aksi takdirde inci sözlüğün kavim göçlerine asla direnemeyen sözlük olarak tarihe geçmemiz mümkündür.
sen ne kadar desteklersen destekle. olacak iş değil boşu boşuna sözlükteki seviyesizlikle sinir bozuyoruz. ha derseniz usta tepki gösterelim girmeyelim falan filan. hemen hayhay da o da olmaz be. nerde bizimkilerde o basiret. hem zaten bizimkilerden kim kaldı ki?

edit: efendim ulu sözlük yazar alımını durdurmuşmuş. iki üç haftadır kapalıymış. çok sürmez be abi. iki üç gün sonra açarlar. yani ortalık bundan pek bir farklı olmayacak. ben bu sözlüğe geldiğimden beri kaderi böyle...
sapına kadar desdeklediğim gampanyadır. niden mi? çünki sözlükte gözlük formatını bilemeyen, imila ev il bilgisi kurallarını iplemeyen biçok azgın var. çözmü isem ço bast. durduruveringari ekşi ev itü ibgi azar alınganlarını, gözlüğün içindeki gerkeklileri birercene siliveringari, ispiyoncular da yazım yanlışlarını bulup düzletsin. aski takdirden uludağ sözlük foruma ulaşacak. zall ve recep tayyip erdoğan bunu bir düşünsün please.
halihazırda yazar alımlarının durdurulmuş olması nedeniyle birkaç hafta önce başarıya ulaşmış kampanyadır. daha neyi tartışıyoruz?
son nesil savaşlarından sonra modarnasyonun acilen yapması gereken eylemdir.
mavi donumla destek verdiğim kampanyadır.
"ağızı gırtlağa kadar doldurup onu ezip yutma işlemi ile geçen süre kadar diğer tıkınma işlemine ancak ara veririz" iştahıyla değil.

"ağzı gırtlağa kadar doldurup onu ezip yutma, hazmetme sonra da acıkma için gerekli süre beklemeyi uygun buluruz" olgunluğu ve tokluğuyla. şeklinde bir kampanyaya kim desdek vermez?

gelen geliyor ve gidiyor. gidenlerin yerini hemen başkası alıyor. akıp giden dere gibi. su akıyor birileri bakıyor. bir sözlük atmosferi oluşamıyor. bir havuz oluşamıyor. yani tek vücut halinde bir oluşum olamıyor. dolayısıyla bir duruşu, felsefesi da olamıyor.

böyle olsun istemiyoruz zaten diyenbilirler ama tek vücut olmaktan kastım tek tiplik değil. anlamlı bir organizma, ciddiye alınacak derdi davası olan bir oluşum olamıyor. şu fikir bu fikir farketmez ya da ortak fikir oluşsun da değil. ekşi deyince aklına ne geliyor? uludağ deyince ne geliyor, bir şey geliyor mu?

kıbrıs gibi. zamanı olan geliyor kimsenin tanımayacağı bir ortamda bir haltlar yiyip gidiyor. bu kadar. kişi çok, gürültü de çok ama... hayır oynatan da kazanamıyor aslında. farkında değil.

şu gün kapatsa iki sene kimseyi almasa, kesin konuşmak mümkün değil ama iki sene sonra tanımakta güçlük çekebiliriz.

hele hele zall ilk iki nesil sonra bu felsefe ile hareket etse idi farklı bir ortamın sahibi olabilirdi. belki de kaçan fırsatlar yüzünden kafasını taşlara vurmaktan dertlere kerderlere ram olmaktan pek bir şeyi önemsemez olmuş da olabilir. bilmiyorum tabi.

tüm bunlar için bir şey daha lazım:

(bkz: gözünün yaşına bakmadan leblebi gibi adam uçurmak)
o değilde birinci nesil nerde?
fayda sağlamayacak kampanya. sebep ? daha önce çoğu kez monsieur zall' a bu çağrı yapıldı ama kendisi cevap vermedi. ayrıca bir sürü çözüm önerisi düşünüldü, yazanlarla dalga geçildi.
yani: enseyi karartmadan, formattan ayrılmadan, eğlenerek yazmak en önemlisi... kafanızı yormayınız.