bugün

Zall'ım maniti müstakbel yengemizdir.
illuminati'nin kurucu lideridir...
Kişi kendinden bilir işi
Kötü söz sahibine aittir.
Ulan be at hırsızı Öcalan diyorsun PKK diyorsun lan o bildiride Selahattin Demirtaş i savunuyor , Berkin şerefsizini savunuyor. Ne konuşuyorsun?
işine bak paşam. ben memleketemin her kurumunu parsel parsel fetöye peşkeş çeken, öcalan'ın kardeşini devlet televizyonlarına çıkaranlarla saf tutmuyorum, alnım ak başım dik çok şükür.
Yürü eksi sözlüğe yürü Yallah.

Lgbti+ ne varsa yoksa hepsi teröristtir.
Vatan haini olarak nitelendirilmelidir.
vay vay vay akp trolü promer'e bak sen nick altımızı ziyaret eder olmuş. hoşgeldin paşam bizim sana da kapımız açık.
ne trollüğümü gördünüz lan benim 8 senedir burdayız kime zararımız dokunmuş :(((
kim bilir kaç abaza çöktü entrye. ulu manit'a' diye okudular geldiler. hadi, hadi.. burdasınız biliyorum
kızılderilileri tanrısıymış. gece gece nerden akla geldiyse artık.
Kızılderili aynı anda iki manita yaparsa , yaşı daha büyük olana ulu manitu, küçük olana da çıtır manitu der.
(#27890332) hem fenerli hem mantikli konusmus. Az rast gelir cinsten.
Seviyorum bu düşünce tarzina sahip taraftarları, saygilar sayin yazar arkadaşım.
Nicktas bir yazar. Haftaya salayim bizim kızları da nickaltı girsinler sana kanka merak etme 150 yapcaz seni..
(bkz: tommix)
adamın dibi olan yazar.
saçma ve gereksiz yargıları olan yazardır.
hayat bu deyilin fakesi falan olmayan, sadece eğlenme amacı güden yazar kisisidir.
hayat bu deyilin fakesi yada kötü bi yalakasi. tayyipin got yalayicilarindan da kötü.
(#22458377) ile kırıcı bir çıkış yapmış, bu çıkışından ötürü donuza eklediğim yazar. diliyorum herkesin engin bir basketbol bilgisine sahip olmak zorunda olmadığını hatırlar kendisi. herkes basketbolu a' dan z' ye bilmek zorunda değil, bu da normaldir. basketbolu iyi bilip de bilmeyenleri aşağılamaksa üzücüdür. küstüm. gıcık.
beyaz adamın ne olduğunu kavraması imkansız olandır. istediği kadar okusun, araştırsın, hatta kalkıp meksika'ya gidip kızılderililerle yaşasın, farketmez. beyaz adam, beyaz adam olmak gerceğinden yırtamayacaktır. yıkıcı, zorba, ahlak ve incelikten yoksun, dünyayı sadece büyük bir besin kaynağı, yağmalanacak bir yer olarak gören bu sefil hali ile ulu manitu'ya kazara olsa dahi rastlaması mümkün değildir.
varolun.
hos gelmistir. alkislayin lan adam geldi.
onuncu nesil yazar. hoş gelmiştir. evet.
2001 yapımı bir kovboy filmi.
hilmi sözer adında tanınmamış bir oyuncumuzda rol almaktaymış.

--spoiler--

Apaçi şefi Abahachi ve kan kardeşi Ranger, Vahşi Batı'da barışı korumakla sorumludur. Sorunlar, Abahachi'nin kabilesi için bir bar satın almak üzere Shoshone yerlilerinden kredi almasıyla başlar. Emlakçının gerçek bir emlakçı olmadığı, Santa Maria adında çok kötü bir sahtekar olduğu anlaşılır. Ortada bar falan yoktur ve Santa Maria parayla birlikte kayıplara karışır. Sorunlar bu kadarla kalmaz. Shoshone şefinin oğlu Komik Tavşan öldürülür ve cinayet Abahachi ile Ranger'ın üzerine kalır. Kan kardeşlerinin Shoshone'lerin parasını ödemek ve masumiyetlerini ispat etmek için tek seçeneği vardır: Abahachi'nin büyükbabası Çılgın inek'in uzun yıllar önce miras bıraktığı hazineyi bulmak. Oysa bu hiç kolay olmayacaktır; özellikle de, Abachachi'nin hazine haritasını dörde bölüp, diğer üç parçayı kimlere verdiğini hatırlamaması yüzünden.

--spoiler--

orijinal adı Der Schuh des Manitudir.
(bkz: ulu manita)