bugün

görükle yerleşkesine ilk gelişinizde yerleşimin önünde ortamı keşfetmek için turlarken gözünüzün içine baka baka 'karagözlüm hoşgeldin' diyerek, insanın etrafına 'bana mı dedi lan bu?' ifadesiyle aval aval bakmasına sebep olan sevimli esnaf.

Görükle'nin başı sağolsun
31 yaşında vurularak öldürülmüştür. hızlı yaşadın ufuk abi, ölümün de erken oldu. sevenin ne çokmuş, kötü haber buralara kadar ulaştı. mekanın cennet olsun.
öldürülmüştür.
Vefat etmiştir. Allah rahmet eğlesin...
öldürülmüş bugün ışıklar içinde yatsın. Görsem hatırlarım ama bir saattir çıkaramadım. sözlüğe de bu başlık için geldim zaten. Garip, bir anlık öfkeler bir cana sebep oluyor.
bizim fabrikatör abi. acayip bir göbeği vardır. ama eski judocu kodu mu oturtur. pek bir severiz kendisini.
yerleşim marketin sahibidir kendisi. görüklelidir. köyün yerli halkındandır yani. hoş sohbet bir insandır. müşterilerini tanır. vanillada vicide orda burda görürsünüz kendisini. çok çapkınmış, öyler der esnaf kişilikler. müşterilerine karşı iyi davranır. kendisi de iyi vakit geçiriyor, belli. hakkında başlık açılan kaç esnaf var ki?

bir de şöyle birşey olmuştu. annem "bu kız nerelerde yaşıyor dur bir kontrol çekeyim" diye görükleye gelmişti. girdik, domates alacağız, "swan, bak ordaki cherry domateslerden al, diğerleriyle aynı para" dedi. ben pek buna dikkat etmedim ama annem çıkınca şaşkınlığını dile getirdi. "bir ömür alışveriş yaptığım bakkal benim ne adımı bilir, ne de cherry'yle diğer domatesin aynı fiyat olduğunu söyler"
ufuk abi tam bir yavşak karakterli bir adamdır. yavşak dediysem kötü anlamayın. "hoşgeldin abim, güle güle canım, karagözlüm nasılsın" laflarını çok kullanır. bu yaptığı "ben de sizdenim" ayağıyla sahibi olduğu yerleşim market, seyhanlardan,özpaş'tan çok daha iyi iş yapar.

söylemeyi unuttuk, fena ortamı var.
vanilya cafe'nin önüne çam ağaçlarından set yapılınca 'am.na koyim kızları göremiyoruz bu ne s.kim iştir' diye sitem eden abimiz.

ha ben tanımam etmem kendisini. anadoludan bir abimizdir ama kendisi. bu olayı bana anlattılar.
dükkana çarşamba ve cuma gecleri saat 8 den 11 e kadar olan zaman diliminde ,sirkülasyon sırasında kızların markete gitmesi ile,Güverciiiiiiiiiin hoş geldinnn" karşılamasını yapan ,NIRVANA ya gidip geldiğini düşüdüğüm adam.
Her bi haltı biliyor.
görükle yerleşkesine ilk gelişinizde yerleşimin önünde ortamı keşfetmek için turlarken gözünüzün içine baka baka 'karagözlüm hoşgeldin' diyerek, insanın etrafına 'bana mı dedi lan bu?' ifadesiyle aval aval bakmasına sebep olan sevimli esnaf.
her gün başka bir bomba ile hayatımızda yer eden esnaf ve sanatlar odası üyesi.
"karagözlüm ananı skimm bir kiraz gelmiş mükemmel"
yerleşim marketin sahibi herkesin kankası ve şu cümlenin sahibi:
"gel gel ahmet'im bir kavun geldi bugün ananı skiim lokum lokum veriyim mi bi tane yer misin?"
Artik o kadar cok bu hitap sekliyle karsilasiyorum ki, ciddi ciddi yaslandigimi dusunmeye basladim....
bizim yan dairedeki müzeyyen teyze'nin oğlu.
benden duymuş olmayın ama gaymış.
benim de var bi tane. kocaman götlü, ata demirer gibi.
bi de dörtgöz ipne. ama fecii satranç oynuyo. * *
yerleşim marketin sahibi bomba abi...
"way kardeşim hoşgeldin!"
eheheh