bugün

amfide kime sorarsanız hiçbiri ders çalışmıyor, paso yatıyordur. komiteye gelince 70 ten aşağı almaz bu tipler.
koca bir yalandır. eşekler gibi pardon inekler gibi çalışmaktadırlar.
bir keresinde bi doktor adayı arkadaşa sinemaya gidelim dedik, aldıgımız cevaba bak ;
- olmaaaaaaaz ders çalışmam gerekiyor
+ sınav ne zaman ki ?
- bir ay sonra yaaaaa 4 haftacık kaldı.
+ vay aq.
bende tıp fakültesini kazansam bende yatarım fakültenin adı var bikere.
(bkz: hassiktir diyorum)
bunlar sınav b.k gibiydi diyip 95 alan tiplerdir.
ne kadar çalışsa da yeterli görmemekten kaynaklanır. o kadar çok konu var ki hiçbir zaman tam anlamıyla bitirilemiyor. neyse ki hocalar majör şeyler soruyor da yüksek not çekiliyor. sınava bir buçuk ay var ben daha 15 günde 15 konuyu bir kere okumuşum. evdekilere sorarsan hep ders çalışıyorum. bana kalırsa daha başlayamadım.

edit: her konu ortalama 50 sayfa. 131 konu var. 6550 sayfa slayt yapıyor. benim okuduğum ise ancak 15 günde bir kez 750 sayfayı okumak.
bu yalanı söylemekteki amaç, biz zekiyiz ders çalışmadan da yaparız havasını etrafına yaymaktır ama en başta kendileri çok iyi bilirler ki yok öle çalışmadan geçiyorum, ben zekiyim, ben şöyleyim. abisi eşşek gibi çalışıyorsun bunu sende çevrendekiler de çok iyi biliyor da yinede senin ben zekiyim, şöleyim, böleyim hevesini kırmamak için pek yüzüne vurmuyorlar bu gerçeği.
bunlar öss ye de hiç çalışmadan girmişlerdir, tabi yersen.
külliyen yalandır efendim.
hiç ders çalışmayıp hep ders çalışan insanlardır.
gerçekten çalışmayan adam finallerle kıçından terler akacak olan adamdır.
tıp fakültesi öğrencilerinin ders çalışmamaları iddiası.

çok çok azdır. yani benim hiç karşıma gelmedi.

aynı evi paylaştığımız bir tıp öğrencisi vardı. nescafe stoku yapardı. bir ay öncesinden her gün gece 3'lere kadar ders çalışırdı. odasına varsanız masasında boyum kadar fotokopiler. takar gözlüğünü didik didik ederdi notları.

3.90 ortalamaya rağmen şikayetçiydi. 80 aldığında üzülürdü. ama hak ediyordu.

velhasıl yanlış bir iddiadır.
kimi tıp öğrencileri 5 saat ders çalışmayı ders çalışmak saymaz o yüzden böyle der saygı duyup yola devam edilmeli.
yok öyle bir dünya.
Yalandır. Hayvan gibi çalışırlar. Şahsen benim ablam tıp öğrencisi, kız sabahtan gece 2 ye kadar çalışıyo.
Doğrudur efendim hayatta yaşanmalı.
ancak ruyada gorulur.
güncel Önemli Başlıklar