bugün

Zoraki tanım:Tıp okuyan öğrenciye sağlık konusunda ahkam kesmektir. Şöyle bir konuşma geçebilir arada.HHBSV:Her haltı bildiğini sanan vatandaş TABTBST:Tembel ama bildiği tıbbı bilgiyi savunan tıpçı

TABTBST:Biz derste görmüştük.Hoca siroz için bi 8-10 neden saymıştı.Alkol en önemlidir falan demedi.Ayrıca alkol başlarda da değildi.Atatürk için alkolden siroz oldu demek için ciddi bir tetkik gerekirdi.Ama yapılmadı.Ayrıca Atatürk'ün tedavisinde kullanılan civalı diüretikler artık WHO tarafından yasaklanmış durumda.Yani pek sağlıklı tedavi edildiği söylenemez.Alkolden öldü demek bu yüzden yanlıştır.
HHBSV:Ama doktorlar öle demiyor.(TABTBST'nin iç sesi:Sanki biz farklı fakülte okuyoruz amk)
TABTBST:istersen sana dersin slaytını çıkartıp yollayayım.
HHBSV:(Burda zırva bir teşekkür cümlesi kurmuş ben de anlamadım.)
Kıssadan hisse:Atatürk alkolden öldü demek için trollüğün sınırlarını zorlamak lazım.Rahat bırakın rahmetlinin yakasını artık.
saygı duyarım. empati kuruyorum şimdi de yok olmaz kan çıkardı heralda.

(bkz: tereciye tere satmak)
tanım:tıp fakültesi okuyan her insanın başına gelmiş olaydır.

olum doktor olcan bi de sigara içiyon bilmiyon mu onun içinde bu varmış şu varmış kanser ediyomuş.
tabi bu kişi patoloji dersi almadıgı ögrenci kadar bilemicektir.
yanlış bir davranıştır. ona zaten sağlık konusunda ders veren hocaları vardır, senin karışmana gerek yok yani hacı. ayrıca bir iktisatçıya "türk ekonomisi nasıl düzelir bak biliyon mu? " demeye de benzer bu.
birde karşınızdaki saçma sapan ender saraç izleyip sonra maydonoz kemoterapiden etkiliymiş demesi yok mu resmen al neşteri sapla kafasına.
- bel fıtığı için en iyi çare bak dinle. yumurtanın akıyla sarısını böyle ayırıyosun. bu kadar. sürmene bile gerek yok. şıp diye düzeliyor.
+ e bari süreydik ayı.