bugün

toprak parçası üzerinde yaşayan insanları millet yapan şey ortak değerlerdir.geniş düşünmek gerekirse dünya üzerinde yaşayan bütün insanların dünya milleti şeklinde adlandırılamamasının nedeni de yine bu değerlerdir.din, dil, bayrak, ata gibi kavramlar uluslardan uluslara farklılık gösterdiği için ırk kavramı vardır.gelelim türkiye'ye.üzerinde yaşadığı toprağın değerlerine kutsallarına saygı duymayan reddeden hatta hakaret eden insanların karşısında bu değerleri savunanlar eğer faşistse evet ben faşistim.türklüğü ve müslümanlığı tam olarak idrak etmiş hiç kimse benim gibi düşünmeyen siktirsin gitsin demez.ama kutsal değerlerine geleneğine dil uzatanlara da cevap verme hakkı yoksa eğer sokarım böyle demokrasiye.

uzun lafın kısası türkiye cumhuriyeti devletinin verdiği ekmeği yiyip her türlü imkaanından yararlanıp ben türk değilim sadece türkiyeliyim diyeceksen eğer evet siktir git.beslendiğin eli ısıracaksan eğer bir köpekten ne farkın var.
(bkz: faşizm)
(bkz: bağırmayan taraftar)
polatvari tiplemelerinin sözlükte çığırtması.

önce insan ol zira hayvanların ırkı olmaz diyesim geliyor.
babanın evinden mi kovuyorsun be dürzü?
müslümanım diyemeyenler ne olacak diye cevaplanır.
türk yoktur kafası neyse bu kafada aynıdır. aslında herşey olduğu gibidir elma elmadır, dolap dolaptır, göt göttür... yani demenin gereği yoktur diyende kendi isteğiyle demelidir. milliyetçilikte zorlama yoktur ama diyene ne mutludur. bu kimsenin tekelinde bir şey değildir.
haklı istektir. kalabalık yapmasınlar. evet.
ne bu ülke babanızın malı, ne de bu ülkedeki vatandaşlar babanızı oğlu, köleniz. bu ülke toprakları, bu memlekette yaşayan zengin/fakir, yaşlı/genç, türk/kürt/çerkez/laz.., alevi/sunni, kadın/erkek/çocuk.. velhasıl tüm vatandaşlarımızındır. kim, kimi,nerden , hangi sıfatla, hangi hakla kovuyor? iktidarın ülke torpaklarını babasının malı şeklinde gören saltanat anlayışı anlaşılan bazı yazarlarmızı fazlasıyla sirayet etmiş olacak ki kabaran faşizm damarlarından akan ırkçı siyah kanı, bölücülük kokan çamuru insanımızın üzerine sıçratma derdine düşmüşler. ve fakat hiç heveslenmeyiniz sayın kafatasçı ırkçı yazar kardeşlerimiz; bu ülke doğusuyla batısıyla hepimizindir, birdir, bütündür, bütünüz; gezi bunun en büyük kanıtı değil midir?