bugün

ziya gökalp, kürttür ve türklük kitabını yazmıştır.
Eseri;
-Türkleşmek muasırlaşmak islamlaşmak.
-türkçülüğün esasları.
olmayan durumdur.

Ziya gokalp turk oglu turktur. Diyarbakirli ve turkmendir.

Diyarbakir o zamanlar bir turkmen diyariydi.

Sonra kurtler eseysiz bolunduler.

Not: irkci, turkucu, turanci, milliyetci degilim.
Ziya Gökalp'in Diyarbakırlı olmasını kürt olmasına bağlayarak saçma ve boktan bir mantıkla Türkçülüğü çürütmeye çalışmaktır.
Oysa kendisi kökünü araştırmış ve türk olduğuna emin bir insandır.
--spoiler--
Ben Türküm! Diyorsun, sen Türk değilsin!

Ve islâm`ım! Diyorsun, değilsin islâm!

Ben, ne ırkım için senden vesika,

Ne de dinim için istedim ilâm!

-

Türklüğe çalıştım sırf zevkim için,

Ummadım bu işten asla mükâfat!

Bu yüzden bin türlü felâket çektim,

Hiçbir an esefle demedim: Heyhat!

-

Hattâ ben olsaydım: Kürt, Arap, Çerkez;

ilk gayem olurdu Türk milliyeti;

Çünkü Türk kuvvetli olursa, mutlak,

Kurtarır her islam olan milleti!

-

Türk olsam olmasam, ben Türk dostuyum,

Türk olsan olmasan, sen Türk düşmanı!

Çünkü benim gayem Türkü yaşatmak,

Seninki öldürmek her yaşatanı!

-

Türklük hem mefkûrem, hem de kanımdır:

Sırtımdan alınmaz, çünkü kürk değil!

Türklük hâdimine “Türk değil!” diyen,

Soyca Türk olsa da “piçtir! Türk değil!
--spoiler--
Hala ziya gökalp i kürt zanneden var lan

Yıl 2014 bi bitmediniz amk.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ziya_G%C3%B6kalp
ziya gökalp'i kürt sanan aptal uydurması.
yav he he'dir. ziya gökalp ırk olarak nedir bilmem ama masonluğu kesindir.
bu gerçeklerin kabul edilmesi gerekir.
Bir kekoya göre Diyarbakır da doğmak Kürt olmak için yeterli sebeptir. Lütfen kekoları ciddiye almayın sonra kendilerini insan sanıyorlar.
Fetoş'da bir sohbetinde bu konuya deginmiş" turkculuk denen Saçmalığı başımıza Türk olmayan biri açmıştır" demiştir.
takdire şayan bi durum.
Ziya Gökalp kürt değil Türktür. Bunu kendisi de kütük göstererek açıklamıştır.
asimilasyondan dolayı olmuştur. paçalarından oluk oluk cahillik akan yazarlar da yorum yapmaktadır. sırf diyarbakırlı diye kürt demiyoruz at beyinliler. her şeyi belli adamın. çermikli bir kürttür. batıya gidince asimile olmuştur.
Vallah şaibe var dostlar. Evvelinde de kürtçülükle ilgili yazacaktı yazıyordu diyorlar, sonra toplatıldı vazgeçirildi, sonra türkçü oldu, zaza diyorlar, o bir kürt diyorlar. Sonra tabi belli özbenliğini hakiki kimliğini redde zorlanmaktan mükaddesata küfrede küfrede kafayı duvarlara vura vura... Nasıl bir buhransa.

Olur öyle.
Ziya Gökalp 23 Mart 1876'da, yerel bir gazetede çalışan memur Çermikli Zaza[2] Tevfik Bey'in oğlu olarak Diyarbakır Çermik'te dünyaya geldi.[3] Annesi Zeliha Hanım’dır [4]. 16. yüzyıla kadar Araplar ve Farslar egemenliğinde olan Diyarbakır sonradan Türk, Kürt ve Ermeni toplulukların millî çekişmeleri ile şekillenmiştir.[5] Bu kültürel ortamın onun millî benliğine etki ettiği öne sürülmüştür. Sonraları, siyasi düşmanları onun Kürt kökenli olduğunu öne sürdüğünde, Gökalp, babası tarafından Türk ırkına sahip olduğundan emin olduğunu ama aslında bunun önemsiz olduğunu belirtmiştir. "Sosyolojik çalışmalarımdan öğrendim ki milliyet, eğitime dayalıdır" demiştir.[3][5] Bazı tarihçiler buna rağmen onu Kürt asıllı olarak tanımlamışlardır.[6]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ziya_Gökalp
hayatın bazı gerçekleri bu da onlardan biri.
Iki ırkın ne kadar ayrılmaz olduğunu gösteren kanıttir. Başka bi ülke de bunu kesinlikle göremezsiniz.
ziya gökalp'in kürt olmaması bir yana olsa bile ancak gurur duyulacak bir olaydır. türkçülük, nihal atsız ve taraftarlarının görüşlerini bir yana bırakırsak, hiçbir zaman ırkçı bir hareket olmamıştır. ne mutlu türküm diyene!...
bu durum ölüden göt istemek kadar zor bir durumdur.
ziya gökalp kürt değil zazadır.
ziya gökalp'in takipçilerinden nihal atsız'a göre "ırkçılık bir takım şarlatan maskaraların ileri sürdüğü gibi kafa ölçmek, kan tahlil etmek, yedi ata saymakla ilgili değildir. Irkçılık kan ve ırka dayanmakla beraber Türklük şuurunda olmak, yabancı bir ırkın şuuruna sahip çıkmamak davasıdır."

ziya gökalp, "diyarbakır ve havalisinin türklüğü" yazısında ırken de türk olduğunu belirtmiştir. bir insanın diyarbakırlı olması onu otomatik olarak kürt yapmamakta, hatta önceleri türkmen aşiretlerinin yoğun olduğu akkoyunlu şehri diyarbakır'da sonradan kürt asıllı nüfusun yoğunlaştığı bilinmektedir.

kaldı ki, bir insanın ırkı da o kadar önemli değildir. bununla ilgili olarak ali kemal'e çektiği güzel bir ayar vardır.
Irkçılığı sonradan öğrendiğimizin kanıtı niteliğindedir.
Ziya gökalpin mason olduğu gerÇeğini değiştirmez...
Türk'üm, adım Türkândır
Muallimim Kur'ân'dır.
Düşmanlarım çok değil
ingiliz'le Yunan'dır.

* Ziya Gökalp, Malta'dan döndükten sonra Diyarbakır'da
küçük kızı Türkan'a yazıp ezberlettiği şiir.
asıl merak ettiğim, kendisi ailesinin türk olduğunu söylemiş, ırk atlarda aranır demiş, türkçülüğe gönül vermiş ve kendini türk hissetmiştir. adam ''ben türküm'' diyor ama hangi belgelere dayandırılıyorsa hala 2014'te ''türkçülüğü bir kürt yazdı'' diyen übermensch'ler ile karşılaşıyoruz. kusura bakmayın ama adam kendini kürt hissetse kürtçülüğün kitabını yazardı, türkçülüğün değil.

edit: Türklük, hem mefkurem, hem de kanımdır:
Sırtımdan alınmaz, çünkü kürk değil! Türklük hadimine 'Türk değil! ' diyen Soyca Türk olsa da 'piçtir', Türk değil!
-ziya gökalp