bugün

türkiye'de yapılmakta olan. "gezzeye yardım ediyler, türkmenler aç türkmenler evsiiz, türkmenler gariiip" şeklinde sıralamaya başlıyor ülkücü keke ve kemoşlar. okuyunuz efendim:

--spoiler--
biz gazze ile ilgilendiğimizden çok daha fazla türkmenlerle ilgilenen ama bunu usulünce yapan bir hükümetiz. suriyelilere kucak açtığımız kadar daha da fazlasıyla yurtdışındaki türkler, türkmenlerle ilgilenen ama bunu usulünce yapan bir hükümetiz. işte, muhalefet bunu anlamadı, anlamak istemedi. bu işin hassasiyetini, özelliğini anlayamadılar" şeklinde konuştu.

"irak ve suriye türkmenlerini burada iç siyaset malzemesi yapmak, seçim istismarı malzemesi yapmak son derece tehlikelidir. çünkü bizim yaptıklarımızın anlatılabilecek olanı, anlatılmayacak olanı vardır. bunu, bahçeli 'de bunu kılıçdaroğlu denilen adam da biliyor ama hakkı söylemek er kişinin işidir, her kişinin değil. muhalefetin yaptığı açıklamada irak ve suriye'deki kardeşlerimizin hayatlarını tehlikeye atıyor. şartlarımızı zorlaştırıyor. bunu türkmen temsilcisi kardeşlerimiz de ifade ettiler. ancak, muhalefet son derece sorumsuz, bilinçsiz ve şuursuz şekilde türkmenlerin hayatı üzerinden istismar siyaseti yapmaya devam ediyor. bizim türkmenlere yaptıklarımızı türkmen kardeşlerimiz çok iyi bilir. mhp içindeki, chp içindeki niceleri dahi bizim türkmen kardeşlerimize yaptıklarımızı bilirler ve defalarca biraraya geldiğimizde takdir etmişlerdir, ama sırtlarını döndüklerinde de aksini söylemişlerdir.
_

aslında bugünkü konuşmasında kendisine hak verdiğim noktalar oldu. bazı konular iç siyaset malzemesi yapılmaz, siyaset yapıyorum derken orada insanlara zarar gelme olasılığını hiçe saymış olunuyor. ortadoğu yu yakın takip eden biri olarak, hükümetin dış politikasını ne kadar beğenmesem de, türkmenler konusunda aldığı eleştirilerin bir çoğu haksız. misal suriye deki türkmenlere türkiye den başka yardım yapan yok insani siyasi belki askeri (bu kısmını bilemeyiz), ırak daki türkmenlere de insani ve siyasi yardım yapıldığı kanaatindeyim. türkmen cephesi başkanı erşad salihi de geçen geldiğinde bunu söylemişti, silah istemediklerini de belirtmişti. ha yeterli mi? kişisel görüşüm şu noktada daha çok şey yapılabilir. ama ırak da işid denilen vampirlerin oluşturduğu tehlikenin daha da sarmaması için bazı hassas konuları iç siyaset malzemesi yapılmamalı.
''işid'e neden terörist demiyor, neden bağırmıyor'' işid e bağırdığı anda, oradaki 49 vatandaşımızın hayatını tamamen tehlikeleye atmak demektir. ellerinde vatandaşlarımız varken atılacak adımlar da hassas olmalı. haydut israil bile esir askerleri için hamas ile müzakereler yürütmüş, anlaşmalar yapmıştır.

neyse uzatmayalım.

programdan satır başları:

http://www.milliyet.com.t...ankara-yerelhaber-324901/
http://www.sondakika.com/...askanini-seciyor-6346328/
--spoiler--

--spoiler--

bizim yaptıklarımızın anlatılabilecek olanı, anlatılmayacak olanı vardır.

--spoiler--

bu cümleyi idrak etmeye kafaları bastığı an, basılan mit tırlarındaki silahlarla ufacık bir bağlantı kurabildikleri an olay bitecek zaten.

ekleme: ilk spoiler içerisindeki alıntı baibars'tan yapılmıştır.
"Türkmenlere yaptığımız yardımları iç siyaset malzemesi yapmak istemiyoruz." kısmından sonrasını okumadığım yazı.
krizine girdim, sinirlerim bozuldu sanırım.
Kemalist zırvası değil, bilakis milletini seven bir kişinin doğruluk payı yüksek düşüncesinin okumaktan kaçan barzolarca değerlendirilmesidir.

Edit: yanlış anlaşılmasın. O tırların nereye gittiğini başlığı açan Yavşak da biliyor.
Türkmenler tabi olarak hafif silah istememektedirler. Zira ırakta çarşı pazarda silah tezgahları normal karşılanıyor.
--spoiler--
çünkü bizim yaptıklarımızın anlatılabilecek olanı, anlatılmayacak olanı vardır
--spoiler--

orada biri çıkıp da soramamış mı bugüne kadar neyi yaptın da anlatmadın diye ? yaprağı oynatsanız 10 yıl başımıza kakıyorsunuz.

bak ülkücülerden giden ardı arkası kesilmeyen tırlar ve para yardımı var türkmeneli'ne ve açık seçik bunun belgeleri de var. hayır alçak gönüllülüğe gerek yok belgele yaptıklarını ona razıyım. %1 yardımın dokunduysa oyum sana hadi.

her defasında sünni mezhepçiliğin alasını yapanlar sünni ışid'e karşı alevi türkmenlere yardım etmedi ve etmeyecek. komik bahanelere gerek yok.
nazi yalan bakanı goebbels'den ilham alan ak-termit açıklaması. (bkz: joseph goebbels)
yezidiler bile alınırken türkmenler niye hala ülkeye alınmadığının bir türlü cevabının niye verilmemiştir ve bir kaç uyduruk ısmarlama haberle insanları kandırmaya çalışan gerizekalıları gösteren durum.

orospu çocukluğu yapmayın artık adamlar erbil'in orda hala bekletiliyor ama yezidileri ve suriyelileri anında alıyorsunuz. ne anlatırsanız anlatın inandırıcı değildir.
bize nedense türkmeneli'nden öyle haberler gelmiyor türkmen gardaşlarımız öyle demiyor. türkiye 10 tır gönderdiyse anca bunun 2 tırı bize geliyor diyorlar bize sahip çıkmadı diyorlar bunları nereye koyacağız şimdi aynı şeyi suriye türkmenleride söylüyor.