bugün

(bkz: tdk)

edit: başlıktaki yazım yanlışından dolayı.
kaynak götümün genetiği. adam göt deliğini azıcık kara görünce gaza gelmiş saçmalıyor amk gerzeği.
Bunu söyleyenin torbacısıyla tanışmak isterim.
insanı kendinden tiksindiren söz. tövbe tövbe.
Bende diyorum, bende derinlerde bir yerlerde bozukluk var gibi geliyor bana diye....
Günümüzde anadolu,mezopotamya,arabistan ve mısır da yaşayan toplumlar içerisinde sarı-beyaz arası tene ve renkli göze tek sahip halk türkler hatta balkanlarda slavları saymazsak bu özelliğe yine sadece türkler sahip bir siktirin gidin amk açacağınız başlığı sikeyim.
türklerin arapları türkleştirmesinden (tc sınırları içerisindeki) sana öyle gelen durum.
Bismillah Gölgelerin ırkanı adına...
milattan önce 8, 9 ve 10. asırlarda yapılan göçler sırasında bir kısım hazar yukarısına gitmiş, slavlarla karışıp rus olmuş. bir kısım ise hazar aşağısına gitmiş, araplarla karışıp arap olmuş. bunu böyle yorumlamak lazım. deliği anca 1071'de tutturabilmişiz. eqewrqwer.

O tarihlerden önce anadolu'da yaşayanların bir çoğu gene türk. ancak malazgirt'ten girmemişler, tek farkları bu. kimi aşağıdan dolanmış anadolu'ya girmiş, kimi yukarıdan dolanmış, cermenler, galyalılar ve romalılar ile karışmış ve sonra milattan önce 3. asırda anadolu'ya gelip devletler kurmuşlar. Bu galatların/galyalıların/keltlerin artık ne derseniz deyin, özünün türk olduğunu, bugün Londra dediğimiz bölgenin eski adının Turkije olduğundan anlayabiliyoruz. Hatta kraliçe bir kelttir.

Dünyaca ünlü truva savaşları kelt savaşlarıdır. truva sözcüğünün türk sözcüğüne benzerliğine dikkat ettiniz mi? truva atı derler hatta ki ata iyi binen bir topluluk ancak o tarihlerde Çin sınırından Avrupa uçlarına ilerleyebilir.

italyanlar ile türklerin dna'sı %97 aynı çıkıyor bir araştırmaya göre. ülke isimleri sonlarına dikkat edin. ital'ya, türki'ye, alman'ya(german'y), britan'ya.

galler de bir kelt yurdudur ve ada üzerinde toprak sahibidir. kraliçe de kelttir.

galata kulesi, istanbul'da kelt etkisini gözler önüne serer. daha sonraları keltliğini unutmamış, bir takım değişik inanış sahipleri tarafından ihanet cemiyetleri haline dönüşmüşlerdir, orası ayrı konu.

eksik illa ki vardır. hatırlatmak isteyen özelden yazabilir. ayrıca yanlış bilgi paylaşımında bulunmuşsam gene özelden bana ulaşın, düzeltirim.
aynı ırktan olmalarına rağmen iki ırk da birbirlerini sevmiyor ve iki ırk da birbirlerinden üstün olduğunu iddia ediyor ama yurt dışına gittiğinizde araplar türklerden daha iyi tanınıyor. üstelik arap kültürü dünyaya yayılmışken türk kültürü sadece kendi ülkesinde kalmıştır.
Lan biri Kuzey Afrika ve Ortadoğu kökenli Hami-Sami ırkına biri Orta Asya kökenli Ural-Altay ırkına mensup. Nasıl aynı ırkız lan?. He öyleyse sokayım böyle ırk birliğine.
çok doğru bir düşüncedir. ama nasıl doğru hani öyle böyle değil. isveçliler ve ermeniler de zaten aynı ırktan.

edit: gerçi indo-european diye bir teori vardı. eğer o mantıkla düşünürsek isveçliler ve ermeniler uzak akraba sayılıyor. türkler ve arap arasında böyle bir bağ da yok. ama olsun. hala sonuna kadar katılıyorum. arabız biz amk.