bugün

türkiye'nin amerikan sömürgesi olmasıdır. amerika subaylarımıza çuval geçirip bütün dünyaya madara eder ama bunların derdi rusyadır.

amerika kime düşman: rusya, çin, kuzey kore
türkler kime düşman: rusya, çin, kuzey kore
biri sunun üstüne tarih kitabı atsın tadında paylaşım.

ruslarla altınorda devletinin yıkılış sürecinden sonra başlayan bir husumetimiz var.

amerikanın rusya düşmanı olması bizi direk düşman yapmaz yapsa idi nükleer santral, mavi akım projesi gibi devasa projeleri rusya ile değil amerika ile yapmamız gerekirdi.

amerika ile ticaretimiz yıllık bazda 20 milyar dolar iken rusya ile ticaretimiz sonyıllardaki hızla artışla 30 milyar dolar civarındadır ve bunun içinde nükleer santral ve mavi akım projesi de yoktur.

ulan bir şey sallıyacaksınız allah c.c. aşkına biraz bilinde sallayın.
şimdiye kadar başa geçen amerikan destekli faşist erklerin rusya'yı hep düşman gibi göstermesidir. zora düşen hükümetler rusya ile anlaşmak isteselerde sonları hüsran olmuştur.

-Menderes, sanayileşmenin bitişini hazin olarak izlerken, Rusya'nın kucağına doğru gidince ipi boynuna geçirmişler.

-Demirel Rusya'nın desteğiyle sanayi hamlesine girişince cunta tepesine çökmüş.

-Ecevit Rusların 15 milyarlık yardımını almak üzereyken işi bitirilmiş.

tayyip sonunu uzatmak icin rusya ile düşmanlığı seçti;"ABD ve emir komutasındaki NATO'ya tüm üsleri açarak içini ferah tuttuğunu sanıyor ama bakalım bu iktidar ömrünü ne kadar uzatacak."
tarihten gelme düşmanlıktır.
Benim icin Güneye inme çabası ile bizi buradan atmak istemeleri en büyük nedenidir

Bir diğeri de öbür türk halklarına zulmetmeleri vs zulme devam etmeleri örnek olarak Tuvalar, Altaylar,tatarlar vs.
ruslarin turklere garezi olmadigi yalandir. ben bizzat gordum. turklerin ruslara dusman olmasi sadece bir arttirilmis gercekliktir.
türkiye'nin amerikan sömürgesi olması, amerikan şirketlerinin ise sovyet sosyalizmini tehdit olarak görmesidir.
Sıcak denizlere inme... şaka şaka. Kıllı türk erkekleri.
sikememeleri.