bugün

hollanda'da yaşayıp akp'ye oy verenleri ülkelerine geri gönderecek geert patronun sözüdür.
akplinin uyanışı.

15 senedir aynı şeyi söylüyoruz ama şu aşırı yerli (!) ve milli (!) akapeliler daha yeni anlamış.

ab ülkelerinin kökeni yunan medeniyetine dayanıyor. halklar arasında ciddi farklar yok. hristiyan kültürünün de etkisi büyük elbet.

ama bize bakarsan ortadoğu'nun göbeğinde yarı araplaşmış bir toplumuz. hele ki akp iktidarı sonucu toplum profilini görünce asla almak istememeleri gayet normal.

bizim salakça kavgalarımıza neden müdahil olsun adamlar. avrupalı olsam ben de istemem böyle tiplerle aynı bayrak altında yaşamak.
Yok canım tabiki ki almazlar.Keriz gibi yıllarca, Avrupa Birliği uyum yasalarını uygulattılar bide bize..Daha ne olsun, adam bize kitabın ortasından konuşmuş.Siktiri çekmiş.
Avrupa bahane, insanlık şahane durumudur

Neymiş kökenleri antik yunan'a dayanıyormuş halklar arasında ciddi fark yokmuş bu lafa da ayar oluyorum amk elin ingilizi,almanı, Norveçli,hollandalısı da mı antik Yunan kökenli

Bir italyan ile ingiliz bir hollandalı ile ispanyol bir arnavut ile bir Polonyalı arasında nasıl ciddi fark yok?

Elin israillisi,ermenisi Eurovision'a katılabiliyor sorsan Avrupa yayın Birliği Ermenistan ve israil ne ara Avrupa ülkesi oldu?

işin özü zaten hiçbir Ab standartını karşılamıyoruz ama Türkiye tüm ab ülkelerinin toplamından daha medeni bir ülke olsa dahi o birliğe seni almazlar çünkü sen Batı'nın tarihi ve ortak düşmanısın

He Türkler Avrupalı değil diye bozulmalı mı yani bozuluyorsa bir problem vardır ortaya çıktığı yer Moğolistan yaşadığı yer anadolu yani küçük asya olarak anılan bir milletten/kavimden söz ediyoruz yani senin Avrupalı değilim diye bozulmam bir Japon bir çinlinin ben Avrupalı değilim diye bozulması ile aynı

Az kendinizle barışık olun amk al Singapur,Tayvan, japonya da Avrupalı değil ama ortalığın amına koyuyor sen de Singapur,japonya,çin seviyesinde medeniyete ulaş senin de dünyada borun ötsün.

Sözümü Yunanistan bir Avrupa ülkesi iken japonya bir asya ülkesi diyerek bitiriyorum yani mevzu Avrupalı olmakta, asyalı olmakla değil zihniyet ve eğitim ile alakalı.