bugün

Efendim, söylenene göre osmanlının son dönemlerinde yetişen türkler, imparatorluğun özgürlüklüklerini kısıtladığını düşünüp, onu yıkmak istemişler. ve bir kişide buna liderlik etmiş(adınıda tarihe yazdırarak). lakin sonrasında gelen nesil her nedense biraz cahil yetişmiş olmalı, birden bire içlerinde yeniden yönetilmek isteğini yeşertmişler çünkü. bu süreçte de anadolu karışmış ve gidilecek yoldan sapılmıştır. öyle ki türkler önce kendi içlerinde sonrada birlikte yaşamaya başladıkları azınlıklarla çatışmalara girmeye başlamışlar. iş öyle bi hal almış ki ata binen bahadırların, misafir perver insanların yerinde yeller eser olmuş. çünkü hangi azınlğa sorsanız sorun olarak biz türkleri işaret etmişler. isimlerin anlamlarını bilmeden onlara başka anlamlar yüklemeye başlamışız. diyarbakır,aleviler,koministler,rum tohumları gibi. cennet gibi yerlerden biri olarak gösterilen anadolu neredeyse yollarından bile geçilmemeli dedirten bir hal almış. şimdi sorulması gereken soru şudur! fazla değil 1 yüzüyıl kadar öncesine kadar kaynaklarıyla bir çok toplumu doyuran bu cennet vatan neden bizi bile doyuramaz hale geldi? madem defalarca hak edilmiş ama bunun nedenini unutmuş bir durumdaysak, burdanda kovulma hakkınıda başkalarına vermiş oluruz!
deli saçması.
entry kısa olmasın diye bkz vermek istemiyorum fakat bu kadar içten gelen bi bkz yazmamıştım;
(bkz: hassiktir diyorum)
(bkz: bsg)
(bkz: evet çıkmalı)
(bkz: ama kime girmeli)* * *
kofti meydan: (bkz: gel de çıkar kolaysa)
(bkz: çıkarsa sana girer dikkat et)
Gücü yeten çıkarsın demek istiyorum.