bugün

saddam gibi laaap diye kuveyt i alacam gibi bi tavırla uygulamaya konmayan hedef.
güçlü devletlerle konuşuldu. bm kuralları içinde kalmak için her türlü ortam oluşturuldu.
acele edilmedi.
porofesyonel askerler kullanıldı.
ayrıca direk gidip oraya yönetilmeyecek. napılacak? türkiye nin desteklediği unsurlar yönetecek. yani her anlamda iyi kotarılmış bi iş.
hedef kısmına gelince. halep dahil ama orası olamıyor gibi.
naçizane tavsiyem şu petrol bölgesi var fıratın batısında kalba. orayı ihmal etmeyin. zaten ilgileniyorlar da.
ayrıca büyük devletlerin ne yapacağı belli olmaz. bi tuzağa da düşmeyin. hani büyük savaş ihtimali olduğunda vazgeçin. büyük devletlerin asıl amacı bu olabilir.

ayrıca bak bu da çok önemli, balkanlarda batı trakya, bulgaristan ın bize yakın kısımları bizi özlemle bekliyor. orada da şimdiden tohumlar ekilmeli.
lakin ille de ekonomi onu sağlam tutalım. akıllı yatırım yapalım. beton dökmeyelim motor bloğu dökelim.

ayrıca bu entrynin günlük politika içermediğini, övgü, güzelleme, yalama içermediğini de üstüne basa basa söyliyim.
zaten uygulananlar devlet politikasıdır. iktidarda kim olsa yapacaktı, yapmak zorundaydı. ben hala misak ı millinin uygulanmakta olduğunu düşünüyorum. herhangi bir delilim yok ama hislerim fena değildir, bu konularda.
bana direk faydası yok ya, hislerim tutar. kendimle ilgili konularda asla tutmaz. böyle de umuma faydalı olma mecburiyetli bir yapım var. umum için yaptığım her şey tutar. kendime yaptıklarımın %30 u tutar. iyidir ama. sorun yok.
Suriyenin toprak bütünlüğünün devam etmesini sağlamaktır.
Cerablus ✓ > Afrin ✓ > Münbiç > Ayn El Arab (Kobani) > Tel Abyad > Rasüleyn > Kamışlı > Sincar

Şeklindedir.