bugün

arapça konuşmaması haricinde türkiye tam da bir arap ülkesidir. hele akp'yle birlikte tamamen türk kültüründen uzaklaşıp arap kültürüne yamanmıştır.

türbanlı, çarşaflı kadınları; sakallı, takkeli adamları; yoz ve yobaz düşünce tarzı ve sürekli ülkeye sokulan suriyeli mültecileriyle artık gittikçe de araplaşmaktadır. hatta akp sağolsun türkiye'yi arap birliğine gözlemci üye bile yapmıştır. din adı altında da türkiye'yi hızla selefi arap islam anlayışına yaklaştırmıştır.

artık yabancılar bizi ortadoğuyla karıştırdıklarında onlara kızmamak gerek. ben bile ortadoğudan farkımız ne anlayamıyorum. onlar nasıl anlasın? yabancı arkadaşlarım bile kendi ülkelerindeki entegre olamamış türkleri sorduklarında gerçek türk benim, biziz, onlar araplaşan türk diyorum. gerçekten de gerçek türk benim ve bu sözlükte yazıp milli duruşa sahip olan türkçü arkadaşlar. peki ya diğerleri? onlar ise çoktan araplaştı. yine de türkiyedeki son türkçü düşünceye sahip kişi de olsam bu yoldan vazgeçmem. benim atalarım türktü, ben de türküm ve milli kimliğimle de gurur duyuyorum.
(bkz: bu başlığın troll olduğu gerçeği)
fatih aksaray'daki iş merkezlerinin tabelalarından anlaşılan gerçek.
Son zamanlarda en çok hayıflandığım en doğru önermedir. Kendimi onların memleketinde gibi hissediyorum doğrusu.
Giderek öyle olacağı gerçeği daha gerçek.