bugün

ingilizce seviyemizden çok iyi anlaşılmaktadır.
ezberci eğitim sisteminin bir getirisidir.
müfredat, kitaplar, idareciler devlet tarafından belirleniyor bunu unutmayalım öncelikle. bakınca hangi meslek dalında yatışta değiliz ki millet olarak? hangi sınıf mevcuduyla hangi fiziki şartlarla ve eğitim desteğiyle öğretmen kalitesi değerlendiriliyor? gazel okumakla olmuyor bu iş.
evet öğretmenlikle uzaktan yakından alakası olmayan kişilerde öğretmen olup öğrencileri eğitimden soğutuyor ve oldukça da büyük bir sorun ama bunu denetleme mekanizması olsa bu sorun çözülmez mi ?
milli eğitim bakanı neden bir eğitmen değil hiç mi akp kadrosunda bir eğitim uzmanı yok ? var elbet.
bu sistemin yetiştirdiği öğretmenden çok bişey beklememek gerekmektedir.

kızdığım aslında hakikaten çok değerli ve kutsal olan bu mesleğin, tamamen gelir kapısı,garanti meslek,devlete götü

dayama,devlete kapağı atma, başım gölgede olsun götümü eşşek siksin gibi yaklaşımlarla seçilmesi ve tüm hayat hedefi

yanınada bir adet kamu personeli eş bularak voltranı oluşturmak olan insanların bu mesleğe yönelmesi.

kendimce çözümüm özel okullar kesinlikle ve kesinlikle desteklenmelidir. insanlar, bu saçma sapan bir kpss den seçilen ve tek sınavla bir ömür yatma garantisi verilen vasat insanlara mecbur edilmemelidir düşüncesine insanı garkeden tanımlama.
Hata öğretmenlerde değildir. Misal sokakta oynayan cocugun yaptığı terbiyesizligi çocuğa mal edemezsiniz. Hata ailesinde yani yetiştiği ortadadır. Öğretmen adayları nasıl ortamda yetişiyor, nerelerde eğitim veriliyor bunlara bakmali önce.. Adamların maaslarina göz diken açlar varken düzelmesi için uzun zaman gerekiyor..
yılın yarısı yatıp yasak olan özel derslerle para kazanan akıl yoksunu, disiplinin dayakla sağlanabileceğini sanan öğretmenlerin kalitesizliğidir.