bugün

türkiye'yi birliğine almayan avrupa'ya verilecek en güzel derstir.

yıllardır 26-45 doğu meridyenleri arasında yaşamaktan sıkıldım. bir ortadoğu ülkesi gibi görülmekten bıktım. gecemi gündüzüme kattım ve bir proje tasarladım. ilk kez sözlükte paylaşmaktan gurur duyarım.

biskay körfezi atlas okyanusunda fransa ile ispanya arasında yer alan büyücek bir körfezdir. bugüne kadar orada ne işe yaradığını anlayan olmamıştır.

güzel ülkemizi kırmadan dökmeden oraya monte edeceğiz. ülkenin doğu sınırlarını fransaya yaslayıp batısını bir kısrak başı gibi atlasa uzatacağız.

habur sınır kapısından çıkan bir vatandaşımız yarım saatte kendisini ispanyanın bilbao kentinde bulacak.
van'dan kalkan bir otobüs bir saat sonra fransanın bordo şehrine varacak.
sınırımızdan paris 600 km, barselona 700 km uzaklıkta olacak. madrid ise sadece 400 km.

sadece 2 komşumuz olduğu için yıllardır çektiğimiz acılar son bulacak. devlet bize bahmir diyen kürtler kolayca fransa'ya geçebilecek. batı sınırlarımız avrupanın en batısında olacağı için artık biz avrupanın ahlaksızlığını değil avrupa bizim ahlaksızlığımızı alacak.

yıllardır maçlarında türk bayrağı sallayarak bizi çağıran deportivo la coruna takımı ve a coruna şehri sakinleriyle komşu olacağız. antepli bir kebapçı ustası akşam dükkanı kapayıp deportivoyu izlemeye gidebilecek.

anadoluda denize kıyısı olan her şehrin biskayda da denize kıyısı olacak.
iki komşumuz olduğu için herkesin ispanyolca ve fransızca öğrenmesi kolaylaşacak.
ingiltere ile deniz ulaşımı sağlanacak.
atlas okyanusunda olduğumuz için boğazlar hükmünü yitirecek ancak nostaljik olarak kanal şeklinde aslı yaşatılacak.
boğazlar konusu kapandığı için boğaz köprüsü derdi de bitecek.
amerikan hayranları amerikaya daha yakın olmuş olacak.

ülkemizin adı yine yeni yeniden türkiye olacak.
avrupa birliği bizi sike sike içine alacak. şimdilik bu kadar. maksat muhabbet olsun.
Kulağa pekala mantıklı gelen projedir.

Bir çok kanayan yaramıza parmak basması da cabası. Tebrikler yazar kardeşim.
taşırken dikkat! bölünemez eşya yazılması gereken durum.