bugün

Ülkemizde her şeyi üretecek teknoloji var, istesek uzay mekiği dahi yaparız, ancak bunun yapılabilmesi için sanayicinin teşvik edilmesi lazım. Daha fazla üretim yapılabilmesini sağlamak tamamen devletin görevidir.
o tren kaçtı bence, ürettirmezler. anca parçaları birleştiririz.
Türkiye'nin bence %100 olarak üretebildiği tek şey tüketim toplumudur. Güney Kore, Çin ve Hindistan gibi ülkelerin bugün vardıkları üretim başarısı düşünüldüğünde oldukça geç kalınmış bir durumdur. Bir tüketim toplumu ürettik ve bunu her geçen gün büyüyen yabancı kuruluşlara daha da büyümeleri için güzel bir şekilde satmaya devam ediyoruz.

En iyi başarabildiğimiz şey tüketmek ve yakında kimsenin almayacağı residanslar yapıp satmaya çalışmak.

Hadi bunları boşverelm yeni iphone ne zaman çıkıyormuş ona bakalım..
ekonomik gerilik ve sanayi gücüyle eşdeğerdir.
Sermaye üretim yapacağı alana girme kararı verirken yapacağı yatırımın karlılığı ile ilgilenir. Karlı değilse girmez. Bu nedenle devlet ya koruyucu önlemler ya da teşvikler eliyle bu tip ağır sanayi yatırımlarını destekler.

Ülkemizde bu model uygulanmıyor zira ithal ederiz vergimizi de alırız fikri hakim.
görsel
görsel
görsel

uydurmayın, bu nefis tasarımlar hep bize ait, kork bizden kore, caponya, almanya. evet.