bugün

kesinlikle bir islami şeriat anlayışı değildir,

kesinlikle bir arapların islam dini anlayışı değildir.

türkiye nin laiklik anlayışı ile paralel ilerlemiş bir islam dini anlayışı ve atatürk ün islam dini anlayışı ile

gelişmiş bir anlayıştır.

bu sebepledir ki biz islam dini kayıtlı olan ülkelerden biraz daha gelişmiş durumdayız.

erken edit :*
14 ve 15. yüzyıl avrupa din zihniyeti ne ise türkiyenin islam dini anlayışıda odur.

tamamen, "dini kullanarak ne elde edebiliriz?" başlığı altında çıkar ilişkisine dayalı bir din sistemi mevcut ülkede. zengin olan sözde müslümanlar birbirlerini kolluyor. çalıştırdığı adamlar da bunları müslüman zannettiği için gözü kapalı güveniyor bu adamlara. yani anlayacağınız cennetten arsa satarak para kazanılmıyor da, " bu adam müslüman, ben bu adam için çalışırsam cennette yerim garanti olur" saçmalığına inan adamlar zenginlere para katıyor.

e tabi bunun farkında olan üst yönetim de vuruyor dinin dibine. bir makama selamın aleyküm diye girmeyen adamlar bir daha kapıdan içeri alınmıyor. diğerleri zaten malum. yalaka adamlar. bir şeyler değiştirecek kadar para gücü olan sözde müslüman adamlara para akıtıyorlar. 600 TL maaş ile günde 10 saat çalışıyor bu adam. oysaki bilmiyor ki onu çalıştığı yere kiralayan patronu saat başı için o adamdan 18 euro para alıyor. selamın aleyküm-aleyküm selam. al sana 600 lira, allah razı olsun beyim.

razı olur olur merak etmeyin siz. hayır adamın gözünü açmak için konuşuyorsun adamla. adamda tık yok. sırf patronunun hanımı, kızları kapalı diye "müslüman adam bu zarar gelmez bundan" diyen işçi biliyorum ben arkadaş.

sonra tirkiyenin dini anlayışı ne. ahanda bu işte.
0-13 yaş: akıl ermez zaten daha çok var
13-26 yaş: ergenlik, sikiş sokuşa devam arada bir babayla bayram namazına gitmeler
26-39 yaş: evlilik dönemi: yavaştan cumalara da gitmeler, allaha şükür, elhamdüllilah kelimelerinin dile yerleşmesi
40 ve sonrası: hacca gitme, 5 vakit namaz, ölüm* korkusu
(bkz: namaz kılan insandan zarar gelmez)
temelinde çok güzel şeyler olan ancak bir takım kendini akıllı bulanlar tarafından istismar edilen anlayış. Bu yüzden çoğu kimse dine karşı cephe alıyor.
(bkz: mısır da kız çocuklarıyla mevsimlik nikah turizmi)
Tarihten bu yana fazlaca carpitilmis olmasina ragmen diger ulkelere gore ozunden kopmamistir.
Selefi degiliz, sia degiliz.
Buna ragmen verilen egitim yetersizdir.
Yetersiz olduguna kanit bir ayete bakip ateist olan sigirlardir..
islam dininin yasakladığı bir çok şeyin gizli kapaklı yapıldığı değişik bir anlayışa sahibiz. for egzambıl
(bkz: içki)
(bkz: zina)
- müslüman mıymış?
+ hayır
- olacak!
+ tamam olmuş
- iyi iyi güzel
+ e sonra, namaz falan?
- onlar olmasa da olur.
namaz kılan ne günah işlerse işlesin cennetliktir.
bize çok çarpıtılmış gibi gelse de diğer ülkelerle kıyaslayınca aslına daha yakın olduğunu düşündüğüm anlayış.
(bkz: lübnan)
(bkz: iran)
(bkz: burkanın kız bebekleri koruyacağına inanılması) meraklısına.

ve

(bkz: mısır da kız çocuklarıyla mevsimlik nikah turizmi)
hiç bir zaman böyle olmamasını istediğimiz bir uygulamadır.

hedef 2071 de bu fotoğraf karelerini bizde arayabiliriz.

http://fotogaleri.hurriye...&p=1&hid=22501073
https://www.youtube.com/watch?v=SugWjmuWo38

buradaki kadından da anlaşılacağı üzere özellikle batı taraflarında '' müslümanım '' diyen çoğu kişi inandığı dinin kitabı kuran'ı bir defa bile merak edip okumuyor sonra işte böyle ironik şeyler çıkıyor ortaya..

inançsız bir insan samimidir.. müslümanım deyip değerlerine sahip çıkan adam samimidir peki sizi gidi çıngıraklar siz nesiniz?
''Müslümanlıkta küfür etmek günah amk'' evet. Tam olarak bu.
senden olmayanı veya senin gibi düşünmeyeni sindir, yok et, saygı duyma..
ottur günahı yoktur diye esrar tüttür alkol haramdır diye gezin eleştir ama kuranda sadece alkolün değil kafa yapıcı herşeyin haram olmasının sebebini bilme fazlarını gereğince yerine getiremeyeceğinden kabul olmayacağı için ki türkiye de ki müslümanların kaçı 5 vakit namazlı da bu kuralın hükmü var.