bugün

bugün yetenek sizsiniz türkiye'de gerçekleşmiştir.

yani bu ülkede hiç mi adamakıllı yetenek yok? hiç mi işte yetenek budur denen adam yok?
çıkın dışarı sokaktaki adam dahi bu taklitleri yapabilir.

ancaak...

bu ülkede kaç tane ilizyonist var? çok var elbette. ancak bunlardan kaç tanesi bunu aref gibi süsleyebiliyor?
cevabı tabiki hiçbirisi. ben illa ki aref birinci olmalıydı demiyorum.
ülkenin yeteneğinin başkalarının taklitlerinden prim yapan bir insan olmasından rahatsızlık duyuyorum.
10 yıl sonra bu adamı kim hatırlar? 10 yıl önce taklit yapan insanları hatırlıyor muyuz?
güncellik ne ölçüde yakalanır? zor ihtimal üstadım. zor.

her zamanki gibi demokrasi kandırmalarla yine kendini göstermiştir.
bu ülkede demokrasinin çekebilindiği kadar adamı yanına çekebilmek olduğu öğrenildikten sonra mertlik bozuldu.

yazık oldu güzelim yarışmaya. ne yetenekler heba oldu!
(bkz: daha iyisi için sahne senin)
türkiye de ki bütün yetenekli insanları yetenek sizsiniz isimli aptal programa katıldığını sanan idiotun düşüncesidir.
türkiye'nin en yeteneklisi değil, yarışmacıların en yeteneklisi.
birincisi okuma yazma bilmeen gerzeklerin katılmadığı önerme.

ikincisi ata demirer'in türkiye'nin en iyisi olduğunu düşünmek sığlıktan öte bir şey değildir.

üçüncüsü bir evrenden oluşturulan bir grup var elinde. evreni temsil etme gücü tartışılır.
yarışmayı beğenmiyorsan siktir git siyaset entrysine gir futbol tartış.
yok ben izlemediğim programı tartışırım malım biraz ben sorunlarım var diyorsan da dolu başlığı var buraların.
aldığımız kümeye göre en iyi hala taklitçiyse sikeyim mantığını.

nokta.
seviyesizliğimizi özür dilerim seviyemizi gösteren durumdur.
çok önemli bir konudur. Tüm türkiye buna üzülüp kahrolmalıyız. Haydi şimdi hep birlikte...
başlı başına nasıl bir gençlik yetiştirdiğimizi ortaya koyan acı bir gerçektir.
tek bir hobisi yok.
tek bir sanat dalını müstekil olarak icra edemiyor,
tek bir alanda dudakları uçurtacak farklı bir başarısı yok,
yapabildiği tek şey, şarlatan paparazi tiplerini taklit etmek.
bu utanç türkiye ye yeter.
türk halkının bir insanda yetenek olduğu neyi gördüğünün göstergesidir.şarkı söylemek, ilizyon yapmak, resim yapmak değil seda sayan taklidi falan yapmak büyük yetenektir.
sonuçta kişi güzelce yeteneğini öne sürmüş ve gereğini yapmıştır. o üzerine düşeni icra etmiştir. kimi vardır bunu çekemez kimi vardır takdir eder. takdir edilmelidir, çünkü bu adam bunun için çok uğraşmış, zaman, emek harcamıştır. evet sonuçta bir para var lakin kazanmasa bile bir çok yer ona iş görüşmesi teklif edecek buna eminim. Eleştiren insanlar için de bir çift lafım var. Bu arkadaş bu kadar büyütecek bir durum değildir, lakin etrafınızda bundan çok daha beter durumlar vardır. onları yerin *, yerin dibine sokun diyeceğim amma sanırım bunu da yanlış anlayacaksınız.

edit: yiğidi öldür ama hakkını ver.
böyle yeteneğin .... program yeteneksizler arasında yapılan yarışmadır da,bari yeteneksizlerin arasındaki en yetenekli seçilseydi arkadaş.
halk yetenekten ziyade eğlenceyi tercih etmiştir.
addilbas(adidas) mike(nike) timurlenk(timberland) gibi markaların türk malı olduğu düşünülünce pek de yadsınmayan hadisedir.
kıskançlıktan çatlayan bireyin sığ çığlığı..

çatlamayan beyler adam 19 yaşında ve harbi iyi iş yapıyor..
herşey taklitle başlar.
bknz. japonya örneği.
ilüzyonist olup insanları aptal yerine koymasından daha iyi olan durumdur. yani final gösterisini izledim de bilemiyorum bu insanlar gerçekten şaşırabilecek kadar nasıl aptal olabiliyor. adam resmen gözünün içine baka baka seni kandırıyor ve sen de şaşırıp vay be diyorsun.

hakkatten aptalsın.

cem yılmaz 2008 de bu konuya son noktayı koymuştur daha da üstüne bir şey söylemek bize düşmez.

"adam gerçekten bunları yapıyor olup da parayla gösteri yapıyor olabilir mi"