bugün

son 4-5 yılda şüphesiz ki adalet bakanlığıdır..
başbakanlık.
Gerekli olsa olmayacak olan bakanlıklardır.
adalet bakanlığı. zira kullanılmamaktadır.
çevre ve şehircilik bakanlığı.
kültür ve turizm bakanlığı. zira bunun yerine ilahi mehteran ve araplara indirimli tur bakanlığı kurulsa en azından yaptıklarıyla adı uyumlu olur.

edit: imla.
dışişleri bakanlığı. şu andaki iş bilmezliğiyle olmasa da olur. yine turizme çeki düzen vermekten uzak turizm bakanlığı. kültürle birleşince icraat anlamında adeta çöktü.
Milli Eğitim Bakanlığı. AKP döneminin her bir bakanlığı ofsayt ama bunun kadar beceriksizi görülmedi. Sistem zaten yamuktu, bunlar geldi tam şahdı şahbaz oldu.
Bu bakanlık olmasa, sistem kendi başına tıngır mıngır gitse bundan kötü olamazdı durum.

Çalınan sorular, sınav skandalları, sabah erken kalkanın değiştirdiği eğitim sistemi, tekrarlanan sınavlar, açılan davalar, kırılan potlar, imam hatipleri/ imam hatiplileri kollayacağım diye yapılan maymunluklar, kendi yaptıklarını üç gün sonra iptal etmeler vs vs hani adına üç cilt ansiklopedi yazabilirsiniz.
çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığıdır. güya işsizlik 200 bin kişi azalmış kendi yandaşlarından olan 200 binden bahsediliyor diğer işsiz olan tc vatandaşı kayıtlarda bile yok.
adalet bakanlığı
avrupa birliği bakanlığı

isviçre de ki denizcilik bakanlığı gibidirler. deniz yok bakanı var. ab karşıtı birini( (bkz: eğemen bağış)) bakan yapmışsın bakanlık saçma ötesi olmuş.
milli eğitim bakanlığı nın çürük bir zemin üstüne kurulu binanın dış cephesini camekan kaplama yapması(eğitim sistemi) yüzünden meb dir. ayrıca mecliste halk parası yiyen lise mezunu bastım parayı vekil oldum diye uyuyan, sözde bizi temsil eden insanlardan ne verimi bekliyoruz ki.
gerekli olan varmı ki ?
adam akıllı çalışmadıkları için hepsi.
son zamanlarda dış işleri bakanlığının varlığı ya da yokluğu arasında çok bir fark olmayacağına dair bir algı oluştu sanki düşünen vatandaş üzerinde. komşularla sıfır sorun diye diye bugün geldiğimiz noktaya bakınca dış işleri bakanlığı nın gerekliliğini sorguluyor insan ister istemez.
gereksiz bakanlık tanımına uyan sadece sadece avrupa birliği bakanlığıdır. avrupa birliğine girilmiyecekse bu bakanlığın manası yoktur. amaç sadece tanzimat fermanı gibi avrupa da ki kanunları türkiye ye transfer etmek ise bakanlığa ihtiyaç yoktur. her bakanlık kendi bünyesinde bunu halleder zaten.

çalışmayan bakan ve bakanlıklar ise çok geniş olmakla birlikte favorim ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığıdır. bu bakanlık sadece yol yapıyor. haberleşme ve denizcilikle ilgili bir çalışma yok ama ismi var.
hepsi işini kötü yapıyor olabilir, ama bu konuda hiçbir bakanlık meb kadar kötü olamayacağı için milli eğitim bakanlığıdır.

hastanelerde iyi kötü tedavi olursunuz, adalet bakanlığı ayrı bir dünya ama... bir öğrenciyi alıp 12 yıl eğitim verdiğinizi iddia edip, ondan bir hiç yaratıyorsanız kesinlikle meb'dir.

gereksizden kasıt faydasızlık tabi...
tarım ve köyişleri bakanlığı. nedenlerini saysam dağ olur.
adam akıllı çalışan, işini yapan, işini önemseyen, yaptığı işin anlamını ve gerekliliğini bilen bir bakan veya bakanlık varsa bağrımıza basarız. olmadığı için hepsi gereksizdir.
(bkz: ab bakanliği)
milli eğitim bakanlığı.
yukarıda yazılmış bütün bakanlıkları bir araya getirsek ancak bi gerekli bakanlık çıkar heralde. o kadar doğru çıkarımlar yapılmış ki. ab bakanlığına gerek duyulması çok ilginç, adamlar kaç yıldır ülkemizi doğuya götüren bir başbakan olması sebebiyle batının geleneklerine uygun görmüyorlar, bizi reddediyorlar. inatla hep girmeye uğraştığımız ab için standartları yükseltemiyoruz. yükseltirsek cehalet ortadan kalkar fikrinden korkan onca yöneticimiz varken batıya değil doğuya gittiğimizi görerek yaşıyoruz. buna dur demenin de bir yolu yok sanırım. türkiyenin bundan sonraki 10 yılda nasıl ve ne şekilde değişiceğini merak etmekteyim.
AVRUPA BiRLiĞi BAKANI

BiLiM SANAYi ve TEKNOLOJi BAKANI(ülkede bilim yok da sanayi de yok)

ENERJi ve TABii KAYNAKLAR BAKANI(allah aşkına türkiyede kaç tane petrol kuyusu,enerji santrali var)

AiLE VE SOSYAL POLiTiKALAR BAKANI(çok gereksiz boşa devlet kaynakları hesaba oluyor)
adalet bakanlığı.
güncel Önemli Başlıklar