bugün

başımıza getirdiğimiz şerefsizlerin içinde bulunduğu eylemdir.
ama sıkıntı yok kanla aldık kanla bırakırız. olmadı küllerimizden yeniden doğar sizi yine boğarız.
(bkz: dostum sen çözüm demişsin ama bu bildiğin çözülüm) *
Olması gerekenden farklı işleyen süreçtir. Türkiye'nin bölünmesine çözüm süreci demek aptallık değil kurnazlıktır; esas aptallık insanların "Türkiye'nin çözüm süreci olarak bölünmeye gitmesi " fikrine bu kadar sıcak bakabilmeleridir. Aslında şu an resmi bir bölünme yok. Ama sanırım aklı selim her insan Türkiye dışı mihrakların Türkiye'nin doğusunda kendi dili, bürokrasisi ve sınırları olan bir Kürdistan devletini desteklediğini biliyordur. Peki, hal böyleyken ne yapılmalıdır ? Bir kere farklılığın altı çizilmemelidir. Anadolu insanı asla 100% türk değildir. Hitit'lerden tut da Emevilere kadar zilyon tane ırk yaşadı bu topraklarda. Hangi insan'ın Türk hangisinin Kürt olduğunu bilemez kimse. Kaldı ki bilsen ne olacak ? Bütün bu farklılaşma ve ırkçılık "Kürt" ya da "Türk" teriminin altına saklanmış "kötü özellikler" 'in vurgulanması ile oluşturuluyor. Avrupa'ya gidip de ben Türk'üm dediğinizde çok mü iyi muamele ediyorlar bize? Neden onların yaptığı orospu çocukluğunu bizler de bizimle aynı toprağı paylaşan, aynı havayı soluyan yurttaşlara yapıyoruz ? Herkesin bildiği ama kimsenin gerçek anlamda uygulayamadığı bir prensibi gözden kaçırıyoruz: her insan eşittir. Sen diyeceksin ki kaçak elektrik alıyor, devletin kaynaklarını kullanıyor bir de üstümüze silah doğrultuyor. Sen hiç güneydoğu'nun illerini gezdin mi ? Eğitim, Sağlık, Kültürel Aktivite, sosyal politikalar vs vs orada var mı sanıyorsun ? Türkiye Cumhuriyeti Devleti asla doğusuna batısındaki kadar eşit davranmamıştır. Her sene ÖSS'de birinci olan il değişir ama sonuncu olan sabittir. Neden ? Doğudakiler aptal mı ? Öğretmen oraya gitmek istemez. Doktor oraya gitmek istemez. Sırf bunun için "zorunlu hizmet" çıkardılar. Bu kadar utanç verici bir şey olabilir mi ? Orayı sen 100 sene boyunca dışlarsan olacağı bu. Basiretsiz politikacılar, günü kurtaran çözümler, militarist eylemler derken elde edilen sonuç da budur kimse kusura bakmasın. Türkiye devletinde tepeden tırnağa herkes doğu insanını ve doğu kültürünü yabancılaştırmıştır. Bu şekilde devam ederse bölünme kaçınılmazdır. Belki 2023'te olur, belki 2053'te. Bizde bu tahammülsüzlük oldukça bu ilk bölünme de olmaz zaten. Istanbullular Ankaralılar'ı bile çekemiyor amk bu nasıl hazımsız kompleksi bir psikolojidir ben anlamıyorum.