sperm bankasından değerli değildir.
yılbaşında 9 ay boyunca ayda 90 lira olarak yatan kaymakamlıktan aldığım bursun 25 lirasını 2009 işletim bedeli olarak kesen bankaydı. öğrenci belgemle birlikte itiraz ettim ve paramı geri aldım. ama bugün yaşadığım şok ise tarif edilemezdi. uzun süredir iş bankasındaki paramı kullanmıyordum. bugün bakayım dedim, buradaki param 100 liranın altına düşmüş müydü diye. bir baktım, ne göreyim sadece 15 lira var hesabımda. şok oldum, hemen hesap özetine girdim. hem 29 haziranda hem de 1 temmuzda tam tamına 30 liramı kesmiş yavşaklar. iki gün arayla 60 lirama çökmüşler. bize de kala kala 15 lira kalmış hesapta. artık mezuniyet belgesini almadan, gidip bir öğrenci belgesi daha alacağım ve isteyecem paramı geri. bir daha da para mara tutmam bu ibnelerde. vakıfbank ve ziraatten gerisi yalan, adamlar yıllardır tek kuruşumu bile almadı.
atatürk'ün kurduğu bankayız diye reklam yapmakla bitmiyor hacı bu işler. her sene itiraz etmeme rağmen düzenli olarak bankamatik kartının parası diye 30 lira kesmek ne lan... hem de işte üniversiteli kartı hani öğrenci olduğum da aşikar... akıllı olun akıllı...
en tez zamanda iflas etmesini, yerine yeni, ciddi ve gerçekten müşterilerini ve çalışanlarını önemseyen bir banka gelmesini temmenni ediyorum. iyice hantallaştı artık. atatürk'ü sömürmek bile kar etmiyor artık.

not: bunları işbankasında çalışmış biri olarak yazıyorum. bilip bilmeden eksilemeyin lan.
#8569606 nolu entryde belirttiğim gibi okuldan öğrenci belgesi aldım ve çıktım gittim dün cebeci şubesine. müşteri temsilcisinin yanına oturur oturmaz, görevli eleman gülümsedi ve "30 lira kesildi değil mi?" dedi. "hayır" dedim, "60 lira kesildi, bir gün arayla 30'ar lira almışsınız" dedim. "sistemde bir hata olmuş ve bu yüzden iki kez 30 lira kesmişler". baktı hesabıma "30 liran iade edilmiş" dedi. "yetmez" dedim. "diğer 30'u da vereceksin geri". nihayetinde dilekçemi yazdım, öğrenci belgemle birlikte hesabımın bulunduğu şubeme faksı çekti. nihayetinde 60 liramı paşa paşa aldım geri. siz siz olun bu bankada paranızı tutmayın, en yakın ziraat ya da vakıfbank şubesinden hesap açtırın ve paranızı orada tutun.
3 sene önce başım bokun içindeyken,yani öğrenciyken bana kredi kartı vermiş banka.hala borç ödüyorum bi kapatamadım gitti..
beş yıl çalışıp istifa ettiğim, ama yine de sözlükte aramaktan kendimi alamadığım, halihazırda, türkiye'nin, tamamı yerli sermayeli, tek özel bankasıdır.

müşterisi olmak nasıl dır? onu son 5 aydır anlamaya çalışıyorum. ama; çalışanı olursanız, emekli paranızı yiyecek takatinizin kalmayacağı, garanti olan bankadır. her ay çıkan "iş dergisi" nde emekli olanlar ve vefat edenler yer alır. bu ayın sayısında gördüğünüz emekliler, genelde bir sonraki sayıda vefat edenler listesinde yer alır. bu da kanıtıdır. her ay bir tokat gibi yüzünüze çarpar.

karşıdan baktığınızda, ortalama bir iş bankası çalışanı, iyi giyimli, keyfi yerinde görünür. ama; bilin ki akşam 17:30 da şube kapandığında, hepsi ya arşive inip amele gibi çalışmaktadır, ya da 14 yaşında çocuk ağırlığındaki dosyaları indirip kaldırmakla meşguldur. mesainin 18:00 de bitmesi, müşterilerin artık defolup gitmeleri içindir. çünkü bırakırsan orada yatarlar. ama; gece daha yeni başlamaktadır. bir kere 20:00 den önce çıkmanız için, yağmur yağsın sel olsun, kar yağsın çığ düşsün, deprem olsun bina yıkılsın, terörist eylem olsun bomba atılsın, diye dua etmeniz gerekir.

ayrıca müşterilerin düştüğü bir yanlış ta, o paraları bankaya yatırıyorsunuz kardeşim, çalışanın cüzdanına gitmiyor ki...

- oh be sizin de işiniz iş valla, bu kadar paranın içindesiniz ne güzel.

diye özenilecek bi durum yoktur ortada.

o kadar paranın içinde, sizin elinize geçen para, acınası bir rakamdır. gün gelir, 'bu paraya bu eziyet çekilmez' deyip, kolaylıkla istifa edersiniz.
bankamatikleri devamlı arızalı olan banka. bir kere çalışsa şaşarım.
her ay mail attığında ekstre ye bakarken soğuk terler akmasına neden olan pek sevgili banka.
1.000.000TL ile kurulmuş -kuruluş sermayesi-. bu paranın içinde -250 bin TL- kurtuluş Savaşı sırasında Hind müslümanlarının Milli Mücadele'ye destek vermek amacıyla Ülkemize gönderdikleri yardımda varmiş.
ilk kredi kartımı zorla olmasa da bana çıkarttıran, geçenlerde bankamatiğinde paramı sıkıştırıp kartımı vermeyen ve hala parmaklardan, dokunmatik işlem yeteneğinden bahseden özelleştirilmiş kuruluş.

bu konuşma müşteri memnuniyeti için dinleniyor mu? kartımı önce kapattırıp, sonra kıracağım!
Tek faydası '' Papua yeni Gine denilen ülkenin varolduğunu hatırlatması ''
her seferinde küfredeceğim bankamsı. doğru düzgün işi işlemeyen bankamsı, insanı türkiyeden soğutma sebebi olarak hatta hayattan soğutma sebebi olarak tek geçeceğim bankamsı. 1 yıl olacak nerdeyse ayrılalı kendimi yeni toparladım. yeni başlayacaklara tavsiyeler. 500 lira maaşla her yerde iş bulursunuz. geri dönün arkadaşlar, kesinlikle hiç başlamayın.
televizyonlarda görülen en iyi reklamları yaparlar kanımca.
bunu söyleyen bunu lanetliyor : (bkz: 11880)
öğrenci kredi kartı verirken yüzleri güleç çalışanlara sahip ama üç ay borç ödemeyince babam gibi kızan adamları bünyesinde barındıran,güvenimi kırmış olan banka.ayrıca borcu ödemediğim için ''ilerde iş ararken bu borç yüzünden puanın düşer'' diye de moral bozarlar.
ses getiren güzel reklamları yapan bankadır.
çocuklara kumbara, kitap veren başka hangi banka vardır ki iş ten başka?
en sevdiğim bankadır.param olsun hep oraya yatırayım..yatırayım ..yatırayım anasını! ne de olsa bankamız hepimiz için.
çalışanlarını deli gibi çalıştırıp doğru düzgün maaş vermeyen bankadır.

tüm çalışanları düşük olsa bile belli bir iş bank hissesine sahiptir yani yıl sonu kardan pay alırlar fakat banka istemezse bu parayı ödemez bankanın geleceği için yatırım yapar yani bu pay patronların tasarrufundadır.

eğer iş bankasında müdür değilseniz adam yerine konmazsınız.

edit: harf hatası.
en güzel şubeşi heybeli adada olan banka.
sahibi olduğu şişecam grubu şirketlerinin işlemlerinden EFT ve havale parası alan acayip banka.
ayın 10 u geldi mi başlar bende bir stres.hiç bir zaman kartını boş göremediğim 30 tl cik bile boş limit olduğunda bana batan hemen harcamalıyım hemen harcamalıyım diye kafamda düşüncelerin uçuşmasına neden olan canım kartımın bankası.
mensubu olduğum bankadır. maaşınız soğan cücüğü kadardır, kıdemle birlikte artar ama o da pek bir işe yaramaz. ammavelakiiiiin ortamı ve yan hakları iyidir, ikinci müdürünüzle kakara kikiri yapabilir, müdürünüzle ne olacak bu fenerbahçenin hali konulu sohbetlere girebilirsiniz. kimse size "sen yeni geldin al su fotokopileri sen çek" diye ofis boyluk yaptırmaz. dil tazminatı maaştan yüksektir kendini geliştirebilen her insan evladı ikinci müdür kadar maaş alıp iş hayatının tadını çıkartabilir.
değişen bankamatik sistemine -önce kartı sonra parayı vermesi- alışamadığım bankadır.para çıkacak die bekliyorum o sırada kart çıkmış ve ben almadığım için bankamatik sinyal veriyo oluyor...
Reklamlarını oldum olası beğendiğim bankadır. izmir iktisat kongresi'nde alınan karar gereği kurulmuştur.
ayın 7'sini heyecanla bekleyen bankadır..

ordan çekip buna yatırıyorum okulda bu var..
1924 yılında kurulmuştur, üniversite harçlarımızı bu bankaya yatırırdık, dokuz eylül üniversitesinin harç olayını başka bi bankada halletmesini bekleyemezdiniz zaten.