bugün

Bre cekmedi bir gocmen, su almanya gocmenlerinin cektigini.

Para gonderirse alman hukumeti, gondermez ise evdeki-koydeki akrabalari kizar.

Gelirken armagan getirse begenmezler, getirmese arkasindan soverler.

Mercedes ile gelirse gorgusuz, opel ile gelirse mal olur, araba ucuz cunku orada sen neden mercedes kullanmiyorsun ki durzu?!

Yukaridaki arkadasimizin cikisi gibi bir cikisi da alman arkadaslarimiz ediyor. Almanya ile ilgili ufak bir tartismada ters yanda durursan nasyonel sosyalizm marslari calmaya basliyor.

Ne birinci, ne ikinci, ne de ucuncu derece akrabaligim var alamancilar ile.

Arkadaslarim var idi ancak gecmiste, geliyorum burada, gidiyorum orada firca yiyorum derdi.

Neyse yozgat’in koyunden gocme insanlar yok artik, yeni jenerasyon daha akilli, daha bagli ulkelerine (ulkeleri-yasadiklari yer). Donerciden cok muhendis-doktor-polis cikarmaya basladilar, iyi bir sey.
Büyük orospu çocuğudur bunlar.
Ekseriyetle alman devletinden işsizlik, kira, çocuk yardımı alır sonra da kaçak çalışırlar. Türkiye'ye geldiklerinde de Almanya'yı kötülerler.
Amına koduğumun çomarları sizi.
maaşlı reisçidir .
birkaç ay kaldıktan sonra laflarını geri alacak olan insandır.
takiyyeci itin önde gideni. Almanya şunların götünü sınır dışı etse de hem almanya hem biz mutlu olsak.
eski yıllarda almanyaya yerleşmiş türklerin çoğu bu şekildedir. türkiyedeki ekonomik krizden haberleri yoktur. hayatlarının keyfini sürmektedirler ama canları sıkıldığı için türkiye ile bağlarını da koparmazlar. çoğu uzun herif şakşakçısıdır. türkiyeyi över almanyayı kötülerler. izinleri bitince Marsch Marsch almanyaya dönerler. yılın en fazla 30 günü türkiyede bulunurlar ama sanki türkiyede yaşamanın zorluklarını bilir gibi konuşurlar. gel o zaman burada yaşa dersin ama nasıl geleyim orada işim var derler. niye burada o işini yapamıyorsun utanılacak bir iş mi yapıyorsun? diye sorarsın cevap veremezler. türkiyenin ekonomik krizden kurtulmasını istemezler. kazandıkları para 7 kat daha değerli olduğu için türkiyede krallar gibi tatil yaparlar. bunlar almanyanın vatan hainleridir.
aklimakomikbisigeldi onlar vatan haini değil onlar ''vatansız''. Ne türkler ne alman.