bugün

Türkiye'de yönlendirilmeyi kabul etmiş insanlar tarafından benimsenen aşktır. şimdi şöyle bir inceleyecek olursak araplar, türkleri sevmez ve tarihte sık sık karşı karşıya gelmişlerdir. kimdir bu araplar tarihte bütün peygamberlerin gönderildiği millet. peki peygamber neden gönderilir; eğer bir toplum artık her yönden sapıkça eylemlere girişmiş ve bunları benimsemişse uyarı için gönderilir, eğer buna rağmen doğru yola yönelmezlerse, büyük bir doğal afetle cezalandırılırlar. şimdi bu araplar günümüzde Müslümanlar, peki ne derece Müslümanlığı yaşıyorlar. öncelikle Suriye'ye bakalım;

malum türkiyede uzun süre gündemde kaldı, bugün esad'a karşı herkes, tamam bende desteklemiyorum, ama karşısındakileride desteklemiyorum. neden derseniz, adamlar sırf esad yandaşı diye kızlara tecavüz ediyor, silahsız insanları öldürüyor, kalp yiyeni bile var. esadı neden desteklemiyorum, cami bombalıyor masum insanları öldürüyor vs. vs. uzar gider. ama ne gibi bir çıkarı varsa başbakan bu olayla çok içli dışlı. e birde o kadar suriye vatandaşı alındı türkiye sınırı içine, istanbul'da olanlar bilir, çoğu burada ve normal işçinin yarı maaşına çalışıyorlar. tamam insani yönden baktığında bizde kötü hissediyoruz, Müslüman, Hristiyan, Yahudi ya da dinsiz diye ayırmaksızın masum hiçbir insanın canice öldürülmesini istemeyiz, ama neden bu işten benim milletimden insanlar zarar görüyor. bir de mısıra bakalım ;

çoğu kişi biliyordur, dün başbakan televizyonda ağladı, neden bir mektup yüzünden. öncelikle allah rahmet eylesin tanımasakta suçlu mu, masum mu bilemem, ama ölmüş birinin arkasından konuşmaya gerek yok., konumuz başbakan. kaç kişi gördü onu bir şehit için ağlarken ya da aynı sebeple ölen ethem sarısülük için neden ağlamadı, kendi hükümetine karşı çıktığı içindir elbette. şimdi Mısır'da darbe oldu ve savunulacak bir şey değil bu, ama musri yönetimini sırf Müslüman diye savunmak insanlık mı oluyor, yoksa iki yüzlülük mü? peki musri yöetimi ne kadar Müslümandı, çok değil 4-5 ay önce mısırda yürürlüğe giren, hani şu Müslüman bir erkeğe eşi öldükten sonra cesesi soğuyana kadar helaldir siyen aynı musri yönetimi değil miydi, peki Hollandalı bir muhabire toplu tecavüz eden musri yandaşı mısırlılar değil miydi? peki Osmanlı zamanında Müslümanlığa karşı savaş açmış haçlı ordularını engellemek için giden yavuz sultan selim ve ordusuna arkadaş kalleşçe saldıran şimdiki mısır toprakları üzerinde kurulu olan memlüklüler değil miydi? birde biz müslümanların kutsal mekanımız kabe'yi sınırları içinde bulunduran suidi Arabistan'a da bakalım mı?

öncelikle hacca gidenler bilir, oradaki esnaftan alışveriş yaparsan normal fiyattan daha fazla ödeme yapman gerekiyor, peki neden? cevap basit, Türk'sün. peki bu Arabistan ya da diğer arap ülkeleri o kadar Müslümansa neden suriye, Libya ya da mısırdaki olaylara sessiz kalıyor.

şimdi yazdığımı okumayacak ama yorum yapacak çok yazar var ama önemli değil. ben bir Müslümanım ama bunun için arap sevdalısı olmaya gerek yok.