bugün

Hiç. Hele şu sözleşmeli mevzusundan sonra iyice bezdirme politikalarını artırdılar. Nedir bu öğretmene duyulan nefret yahu!
Sokaktaki köpeğin daha çok itibarı vardır.

Maaşından tut da tatiline kadar didik didik ettiler. itibar bırakmadılar. Sonra da eğitimde kalite bekliyorlar. He anam He!
24 kasımdan ibarettir.
ben görmedim öyle bişey.
Dolar karşısında değer kaybeden TL gibi günden güne erimektedir.Bunda emeği geçen herkesin de amk.
işini hakkıyla yapan değerleri hocalarımızı ayrı tutarsak bir çoğunun ne ülkeye katkı sağlayan bir fikri, projesi, belli bir konu alanı var ne de öğrencilere kattığı birşey. Özellikle üniversitelerde çoğu hocalar sadece derse girip (bazıları asistanlarını yolluyor) gerekli gereksiz temeli olmayan bilgiler ile öğrencilerin kafasını dolduruyor. insanlara saygı göstermeden saygı görmeyi beklemesinler. işini layıkıyla yapan ülke, millet ve tüm ders verdiği öğrenciler için bir ekol bir yol gösterici olan, belirli bir alanda bilgi birikimi olan ve bunu ülkenin geleceği olan kişilere aktaran hocalarımız önünde saygıyla eğiliyorum.
Bir öğretmen başına 60 ilkokul öğrencisi vererek göstermiş olduğu değerdir. Tek bir öğretmenden nasıl olur da enerjisini, birikimini, yeteneğini, sabrını sağlıklı bir şekilde 60 çocuğa paylaştırması beklenebilir? Ya o koca ordunun içindeki her çocuk öğretmeninden yeteri kadar faydalanıyor mudur? Ses, şamata içinde dersi ne kadar takip edip, odaklanıp kendini geliştirebiliyordur okulunda? işte öğretmen ve öğrenciye verilen değer ve saygı budur.
Verilmeyen değerdir.
görsel
Değer mi? Hiç görmedik.
Öğrenciler terbiyesiz, veli size iş öğretir.
idareciler eziyet çektirir, milli eğitimin ise hiçbir derdiniz umrunda olmaz.

Sonra neymiş mesleği sevmediğim için şımarıkmışım. Atanmışım da açık arıyormuşum. Tükendim ulan.
sıfır. iki aydır sırf öğrenciler zor durumda kalmasın diye öğrencilerini ortada bırakıp siktir olup giden bir öğretmen müsveddesinin yerine derslere giriyorum. okuldaki öğrenciler bildiğiniz kendi çıkarları için öğretmenlere iftira atabiliyorlar. müdür ne kadar iyi olursa olsun gelip öğrencinin lafına inanarak size patlayabiliyor. öğrencinin lafına inanıp öğretmen fırçalamaya çalışmak nedir? iki ayda bir senelik emek verdiğiniz öğrenciler de müdür de bunun kıymetini bilmiyorsa yazık bizim beş sene sıralarda çürüyen dirseklerimize.
öğretmene bırakın değer vermeyi, 25 bin öğretmen açığı olduğu halde iş verilmiyor.
Öğretmenlerin çoğu işini hakkıyla mı yapıyor? Maaşımı alır keyfime bakarım kafasındaki öğretmenlerin yetiştirdiği nesil ortada.