bugün

herkesin merakla ne zaman veya nasıl biteceğini beklediği şeydir türkiye'deki terör. örnek terör olarak malumunuz pkk örgütü var karşımızda. bir nesil derken iki nesil derken nesiller büyüdü, geldi, geçti bu terör lanetiyle. 84 ilk desek şuana kadar 25 yıldan bahsediyoruz. burda bunu okuyan insanların yüzde bilmem kaçından daha yaşlı. azerbaycan, gürcistan, ermenistan ne bileyim balkan ülkerinden bile daha yaşlı.

peki ne zaman nasıl biter bu terör?
peki bu biter de başkası mı başlar?
çocuklarımda mı görecek aynısını ya da lacivertini?

oturduğum yerden bakınca cevap evet gibi duruyor. bu iş öldürürek olmuyor, ayırarak olmuyor, eğitim(?) desen o da olmuyor. işin arkası karışık orayı kurcalasan olmuyor, o geliyor olmuyor bu gidiyor olmuyor, atsan atılmıyor satsan satılmıyor denir ya öyle bir olay.

hani vardır ya bir geyik umutsuzluğa kapılmamak lazım türünden, yok aga ben inceden umudu kaybettim, olay çözülerek, uzun sürece yayarak çözülmeyeceği kesin. çözülse çözülse bir anda, oldu bittiyle biter bu iş. bir günde aniden. değirmene su kesildiği an duracaktır. sen derenin suyunu kollarınla durdurmaya çalışıyor akıntıya kafa tutuyorsun. sen suyu tutmaya çalıştıkça su birikip güçleniyor. ya bencil olup suyun yönü değiştireceksin başkası uğraşacak, ya da suyun kaynağını kapatacaksın.

şimdilik sona erer gibi gözüküyor mu pek sanmıyorum ama dediğim gibi biri bitecek, diğeri için zemin oluşacaktır.
yalnız türkiye de değil hiç bir ülkede * gerçekleşemeyecek eylemdir.
elbet birileri kendi karını düşünerek insanların canını yakacaktır. *
türk halkı için bir keşkedir ama olabilitesi olmayan durumdur. düşman yokken, kahraman bir hiçtir.

edit: isim vermek istemiyorum. mazallah benide içeri alırlar. *