bugün

guya sol'u temsil eden partilerin statükonun bekçisi olmalarından ileri gelen gerçeklik. 12 eylül darbesini yapanların şakşakçılığını yapan bir sol parti (!) ancak tanzanya'da olur.
(bkz: türkiye de solcuların yok denecek kadar az olması)
(bkz: chp yi sol sanmak)
(bkz: kürt milliyetçiliği yapanları sol sanmak)
(bkz: vatan hainliği yapanları solcu sanmak)
bu ne dandik bir entrydir ve bir yazar en fazla görüşünü bu kadar belli edebilir saf diyorum artık enrty yazmada başarılar. sol hakkında kaç şey okudun merak ediyorum
(bkz: sıkılgan yazar)
haçlı irticanın abd tarafından iktidara pompalanmasının doğal sonucudur.
dincilerden ulkuculerden sola birsey kalmiyordur zira.
tekke ve zaviyeler kanunu yürürlüğe girdiğinde bir veli '' tekkeler zaten kendi kendilerini kapatmıştı '' tesbitinde bulunur; aynı şekilde kendi kendilerini kapattılar.
ingiltere'de vardır halbüse...
(bkz: sol campbell)
sol görüşlü partilerin halktan yana olmamasından ileri gelen durumdur. solculuğu sadece ota boka muhalefet olmak halkı siz kimsiniz diye aşağılamak şekline dönüştürmüşlerdir. bu durum solcuları da bıktırmıştır pek çoğu alternatifi olmadığı için yine aynı yolu takip etmektedir.
Şeyden kasıt parti ise yanlış bir tespittir.
(bkz: TKP)
(bkz: ŞEY NEDiR)
(bkz: SOL NEDiR)

NASIL YOK ? SOL KOL DiYORUZ, ARABANIN SOLUNDA DiYORUZ, SOLA DÖN DiYORUZ YA....
HA DERSEN Ki; SOL SiYASET... OKU-ARAŞTIR-SAY... VAR MI YOK MU BAKALIM... AH CEHALET AH...

SENi SEVECEK KADAR ÇOK ÖLDÜK HALKIM MAHPUSLARDA

84-96-2000 ÖLÜM ORUÇLARINI ÖĞREN,TARAFSIZCA AMA.
80 LERDEN ÖNCESiNE GiTMiYORUM BiLE...
kendine solcu diyenler sol değildir. şu yukarda entrydeki insanlar dışında da sol yoktur bu ülkede. o ölüm oruçlarını yapan solcuları öldüren hikmet sami türk degil miydi? ismet inönü yolundan gidenler solcu değildir.

(#5343099) entryde cumhuriyet yazarı atilla ilhan'ın bu konuda düşüncelerini okumanız iyi olur.

(#5337025)
(#5320607)
solun türkiye'de ki tanımın global tanımla uyumsuz olması durumundan ileri gelir
(bkz: ben hiç solcu görmedim ki anne)
Türkiye'de ideoloji partisi diyebileceğimiz iki parti vardır biri tkp(komünizm) diğeri de mhp(faşizm)dir. Bunun dışındakiler ne tam soldur ne de sağ...