bugün

görsel
ericsson gh688: ilk göz ağrımdı. Onda kendi melodini oluşturabilmek insana bilim yaptığını zannettirirdi. Soğuk metal pili yaz aylarında yanmış suratınıza merhem gibi gelirdi.

görsel
Ericsson a1018: ilk ericsson telefonum kadar içime sinmemişti. çok uzun bir anteni vardı. Diğeri bozulduğunda bunu kullanmaya başlamıştım. o anteni kırmayayım diye kendime öğütler veriyordum. Kulak kaşıyabilir, arkadaşınızı dürtebilir, koltuğun altına kaçan tavla zarını almışlığım vardır anteniyle. * bulursanız tavsiye edilir.

görsel
nokia 6110: Çok güzel telefondu lan. Kapağı güneşte falan yanar dönerli idi. Yılanın tarafımdan ilk keşfedildiği telefon.

görsel
nokia 5110: Babam yukarıdaki telefonu benden çarpınca mecburen bunu alayım dediğim telefon. Bu kraldı ama 6110 un yerini tutamadı.

görsel
nokia 3310: Benim kıymetlimdi. Çok işimi gördü, gıkını dahi çıkarmadı. En çok kullandığım ve yere düştüğünde ıhh ettiğini ekranının kaydığını görmedim yavrum benim dedirttirdi. Sonra ne olduysa güzel güzel telefonlara kendisini sattım. yazık oldu emektara. * Hala güzel tıkırında çalışanını bulsam alabilitemin olduğu telefondur.
görsel
şimdi olsun gene kullanırım tuvalete düşmüştü. *
görsel
buna ne oldu bilmiyorum ama buda keyifliydi
görsel
gazeteden almıştım anteni çok çirkin diye çıkarıp neden çekmiyo bu diye bayiiye geri götürmüştüm. *
görsel
evlattı evlat, allah çarpsın bak.
görsel
iki sene öncesine kadar kullandığım telefon. sadece tek mesaj 140 karakter yazabılıyodu heralde yada daha az. ömrü vefa etmedi yoksa daha kullanırdım , aradım ama sıfırını bulamadım.
görsel
grisi vardı bunun gd90 tabi bunları cıkar cıkmaz almıyoduk. aradan 3 4 sene geçince almaya başladım, hiç yeni telefon kullanmadım o yukardaki motorola vip ve a1018 hariç, zaten onlarında bırı hediye diğeri gazeteden kuponla alınmıstı. *
hala çalışanı olup olmadığı merak edilen telefonlardır.
gazetenin verdiği motorola marka telefondur. modelini hatırlamıyorum. kocamandı üstüne üstlük kapağı ve anteni vardı. tamamen açıldığında neredeyse ekmek kadar oluyordu. adı cep telefonuydu ama sığdığı bir cebe kimse rastlamamıştı. tek numarası çağrı gelmeden bir saniye önce sağ üstte bir telefon işareti belirmesiydi. böylece çağrı yapanı yakalayıp küfür yiyiyorduk bir güzel.
(bkz: motorola startac) görsel
takoz diye tabir edilen telefonlardır. şimdikiler gibi kırılgan değillerdir, ericsson marka telsiz kılığındaki telefonum 3. kattan düşmesine rağmen sapasağlamdı.
"9 milyon" kampanyasıyla televizyonda bolca reklamı yapılan alcatel de unutulmamalı.
akşam gazetesinin verdiği telefonlardır.
herkesin ericson' un ilk olarak kullanıldığını düşünür, fakat ericson ilk kullanılan telefon değildir. türkiye piyasasına ilk çıkan cep telefonu motoroladır.
modelini bilmesem de görüntüsü şöyle: http://images.gittigidiyo...AC-Antika__39832839_0.jpg

edit: anlam düşüklüğü giderildi.
ilk telefonum, netaş'ın şu cep telefonuydu.
görsel
yaklaşık 1 kg ağırlığında olup motorola'nın o hayvani modeli ile takozlukta yarışırdı. bu telefonla duvara çivi çakmışlığım bile vardı, hala saklarım.

not: erikson 337 ve panasonik'in ilk modeli motorola ve netaş'tan daha sonra piyasaya çıkmış ve daha hafif telefonlardı...
3310dan önce tek hatırladığım antenli motorolalar.
gh 337'nin anteni kotun cebinde kırıldığı zaman iyi çekmeme olayı vardı. bazen hiç çekmezdi.
en güzel anıların telefonlarıdır bu telefonlar. sms yazmak için manuel olarak turkcell servis numarasını yazıp çılgın atılan şeker yılların hatırasıdır. aynı dönemde dillendirilen bi efsane, bulgaristan üzerinden bir servis numarası yazınca sms'in bedava olacağına dairdi. oturup uğraşırdık öyle antin kuntin işlerle.
siemens'de ilker arasındadır.
snake var mı yok mu yoksa bitmiştir dedirten telefonlar.
nokia 3310 efsanedir. ben öyle sağlam telefon görmedim arkadaş. az yılan oynamadık. bi de savaş oyunu vardı, 4'le büyük bomba falan atılıyodu neydi la onun adı?
ülkemizde kullanılan ilk telefonlar.

ericsson gh 337: 1995 yılında tüketiciye duyurulmuştur.
görsel

nokia 7110: Matrix filminin fanatikleri nokia7110'u asla unutamazlar. Düğmesine bastığınızda, fişek gibi aşağı kayarak açılan kapağı ve çıkardığı o muhteşem sesi unutmak mümkün mü?
görsel

panasonic g600: ses kaydı yaptığı için çok havalıydı.
görsel

ericsson a1018: çoğumuzun ilk göz ağrısı.
görsel

nokia 3310: en sağlam telefonlardandır.
görsel *