bugün

şöyleki internet üzerinden veya herhangi bir ilan üzerine görüşmek için gittiğiniz işletme veya şirketin formunu doldurdunuz şartları konuştunuz kendiniz hakkında bilgi verdiniz. daha sonra biz sizi arıyacağız gibi saçma sapan bir yalanla sizin umudunuzu kırabiliyorlar. bunun sebebi çalışan alındığı halde ilanın kaldırılmayıp, en iyi kapasiteye sahip, en iyi şartlarda en az ücrete çalışabilecek elemanın aranmasıdır. ve bir diğer sebebide forumlar yedekte dursunda olaki bir çalışan ayrılması durumunda hemen buradan bir tane daha çağırırz mantığıdır. adam 2 ay sonra arıyor böyle bir saçmalık olamaz cidden. ben senin keyfinimi bekliyeceğim çalışabilmek için.
yalandır, ben öğrenci halimle garsonluk yapıp özel ders verip hayatımı sürdürüyorum. Ülkemizdeki işsizlik niteliksizlikle doğru orantılı. adam dirsek çürütmemiş, biz fakültelerde yıllarımızı harcamışız. geceleri ben ders çalışırken o orda burda için kavga etmiş e adam kalkıp 3 bin 5 bin maaşla çalışmak istiyor. Yok öyle bir dünya, verilen emekler er ya da geç karşılığını bulur.
edit: istisnalar kaideyi bozmaz.
Aynen çok zor asgari ücretle bile zor 800tl ye çalıştırıyorlar.

Iphone'umdan gönderildi.
işsizlikten ziyade mesleksizlik en büyük problem. Ancak bunun suçu bireylerde değil ülkemizde mesleki eğitim orta öğretiminden üniversitesine tam bir kara mizah. Devletin aldığı bütün kararlar devletin kendisi gibi allahlık olunca. Eti senin kemiği benim çocuk ustanın yanında küfür kafir dayak bi meslek edinecek ya da babasının mesleğini devam ettirecek. Meslek lisesinde elektrik motoru bobinajı öğrenicez hoca iletken tel yerine ip getirirdi.stajda fabrikada çaycılık yaptırırlardı.
Üniversiteye gittik iktisat eğitimi için üç ay muhasebecinin yanında takılıp öğrendiğini dört senede fakültede öğrenemediğini anladım.
Gibi gibi daha sayısız örnek var verebileceğim.
ilan ayarlarini degistirin.