bugün

gün itibarı ile recep tayyip erdoğan hazretlerinin yürüttüğü idari birim. kendisi aslen belediyecilik kökeninden geldiği için tüm türkiye'yi koca bir belediye gibi yönetmektedir. akp iktidarının en çarpıcı icraatı olan duble yol projesi de tuzu biberi olsun. sair ihalelerle yandaş zengin etmeceler, rakiplerini baskı ve kumpaslarla yok etmeceler, siyasi ufuktan kastın "çılgın proje" minvalli akla hayale sığmaz safsatalarda ve kandırmacalardan ibaret olması bunların en büyük ispatıdır. zannımca pek muhterem zatı alini bir şekilde çoğaltıp 81 ile küsür ilçeye belediye reisi yapmak şart. başka türlü rahat edemeyeceğiz çünkü.

ey başkan:

"cehapeee genel müdürü" derken gülüp eğleniyodun. bak ben cehapee zihniyetinden bile değilim ama kılıçdaroğlu kadar efendi olmadığım için pattadanak yapıştırdım sana lakabı. türkiye büyükşehir belediye başkanısın sen.

ben de bu çıkışımla cehapee genel müdürü olmalıyım bence. çok tatlıyım. seninle ancak benim gibiler baş edebilir. dinsizin hakkından imansız gelir çünkü.
akp döneminde gerçekleşmiştir.
devlet adamı niteliği taşımayan belediye başkanının ülkeyi belediye gibi gördüğünü ifade eden tanımdır.
türkiye, şehir değil ülke statüsünde olduğu için varlığı mümkün olmayan belediye başkanlığıdır.

yürütme organı, her ne kadar ülkeyi belediyecilik anlayışıyla yönetmeye kalksa da, gerçekleşmeyecek proje ve planlar va'detse de bir ülkeyi bir şehir gibi görmek doğru değildir.

şehrin her mahallesinin ve ilçesinin imkanları aynı olmadığı gibi bir ülkenin de her yerinde imkan ve altyapı şartları aynı değildir. zaten bu yüzden ülke, yerel yönetimlere bölünmüştür. her yerin sorunuyla birebir ilgilenebilinsin diye.
10 ağustosta seçicez inşallah ...adam cumhurbaşkanı seçilecek '' şantiyeden şantiyeye koşacam'' diyor ''yol yapacam'' diyor!!!
RTE'in zaferle ayrılmasına kesin gözle bakılan seçimdir.