bugün

prof. celal şengör ifadesi, haklıdır. yerindedir. hatta eksiktir. türkiye kimi bakımdan bugün afganistan'dan bile geridedir. tamamı aşağıda.

"Türkiye'de bikini giyilmesi, Mercedes'e binilmesi burayı ileri bir ülke yapmıyor. Türkiye Afganistan'dır, Türkiye benim gördüğüm en ilkel ülkelerden biridir, 1000 senedir adam gibi eğitim yok"

https://odatv.com/turkiye...den-biridir-22011902.html
doğu dünyasının en gelişmiş, batı standartlarına yakın ülkesi türkiye'dir. afganistan'daki ferhunde olayı türkiye'de mi yaşanmış, doğu ülkelerinden daha kötü ne görmüş?

afganistan sırf ilgi çekmek uğruna yapılmış boş bir kıyastır.

celal hoca sanırım ilgiyi sevmiş ki gündeme gelebilmek için abartılı cümleler kullanmış.

kendisi jeolog olmasına rağmen kendi alanından çok her şeye müdahil olmaktadır.

sorumlusu kim? bizleriz.
birinin sizden daha çok bilgi birikimi olabilir. daha çok kitap okumuş olabilir.

ancak bu kimseyi %100 doğru yapmaz.
bazı karakteri çekinik, ruhu ezik ancak çok bilmiş tiplerin bu adamı tanrı yerine koymasının sonuçları bunlar.

kendisinden normalde de haz etmem.
ancak bu tip sevdiğim popüler birinden örnek vereyim. misal ilber hoca. gerçekten sever, saygı duyarım. alanının dışına çıktığı konular dahi kendi alanıyla ilişkilidir. ancak bu her dediğini kabul etmemi, tapmamı gerektirmiyor. pek çok yerde farklı düşünüyorum.

bunun da alanı dışındaki görüşlerinin benim nezdimde hiçbir önemi yok.

umarım sizin içinde böyle olur.
beğenmiyen defolup gidebilir.
Abartma o kadar değil. Türkiye yakın doğu'da israil'den sonra en güçlü 2. Ülkedir.
Papyonlu penguen gene bok yemiştir. Bu kez yediği boku ikram etmiş ona destek çıkanlar bokun tadını merak edenlerdir. -Bokun tadı nasıl? -bok gibi.
Saçma beyanat olduğunu düşünüyorum.