bugün

bir siyasi ideolojiyi sadece bir parti ile özdeşleştirmeyle, verdiği her emrin yıllar sonra -ölümünden sonrası da dahil- hala geçerliliğini yitirmemesiyle, ideolojik fikirleri sadece kendisine ve kafasındaki ideolojik yapıya has olmasıyla, milyonlarca türk gencini hiçbir liderin yapamadığı kadar peşinden sürüklemesiyle alparslan türkeş in atatürk ten sonraki en etkili lider olduğu gerçeğidir. bakın dikkat çekerim en etkili diyorum.
onu daha iyi anlamak için doktrin kitaplarından sadece türklük gururu ve şuuru isimli eserini okumak yeterlidir.

edit; he amk. eksileyin, atatürk ten sonraki en etkili lider tayyip le kemal k. anasını satiym..
sacmaligin daniskasi teori. turkes de kim ki? Bir garip fasist. Hayati boyunca halklara bir faydasi olmamis, bir ulkenin kendi ipini cekmesinde en buyuk etkenlerden milliyetciligi fasizan boytlara tasimis bir 'lider'.
atatürk'te bulunan özelliklerin zerresine sahip olmayan sıradan bir asker bozması siyasetçi.
guiza messi'den sonra en etkili futbolcudur önermesi ile aynıdır. dikkat çekiyorum etkili dedim.o da fenerbahçe'ye yığınla para ve gole malolmuş ve milyonlarca fenerbahçe taraftarına saç baş yoldurtmuştur.onu daha iyi anlamak için ise son 2 sezonda oynadığı maçlara bakmak yeterli olacaktır.
(bkz: aynısından kaynımda da var)
edit büdüt: imla ve bknz.